Jak wybrać odpowiednie lustro do łazienki

lustro łazienkowe z oświetleniem

Urządzając łazienkę, oprócz standardowych mebli i urządzeń sanitarnych, nie możemy zapomnieć również o odpowiednio dobranym lustrze. Jest to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki, którego wybór, mimo że wydaje się banalnie prosty, w praktyce nie zawsze okazuje się łatwy. Wybierając się na zakupy do sklepu z mieszkalnymi dodatkami, warto więc mieć na uwadze, że bez zebranych wcześniej parametrów i potrzebnych danych nie wybierzemy idealnego lustra do naszej łazienki.

Przede wszystkim wyobraźnia

Dawniej szczególnie uważano na to, by wymiary lustra łazienkowego odpowiadały szerokości umywalki, znajdującej się zwykle w centralnym punkcie pomieszczenia. Dzisiaj związek między wielkością lustra a gabarytami umywalki nie ma natomiast żadnego znaczenia. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni oraz tego, czy łazienka jest na tyle duża, aby zmieściło się w niej na przykład lustro w formie szerokiej i designerskiej tafli.

Wysoce funkcjonalne wariacje na temat luster łazienkowych

Wybierając odpowiednie lustro do naszej łazienki, warto zadbać także o to, by przedmiot ten pełnił także inne funkcje, zwłaszcza gdy nasze pomieszczenie sanitarne nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów. W tym celu można więc zdecydować się między innymi na zakup szafki lub też apteczki, która posiada lustrzane drzwiczki. W szafce tego rodzaju bez problemu pomieścimy wszystkie niezbędne kosmetyki. Innym przykładem dodatku, pełniącego nie tylko funkcję lustra, jest model podświetlany. To świetna alternatywa zarówno do mniejszych, jak i dużych łazienek, których dostateczne oświetlenie może czasem stanowić nie lada problem.