Jak wybrać wannę do łazienki?

ładna wanna łazienkowa

Wybór wanny do łazienki jest niezwykle istotny i warto przemyśleć go już na etapie urządzania tego wnętrza. Nie bez znaczenia jest metraż pomieszczenia i jego wystrój oraz indywidualne preferencje przyszłych użytkowników i możliwości finansowe.

Jak wybrać wannę do łazienki?

W każdej łazience nie może zabraknąć miejsca przeznaczonego do kąpieli. Jedni stawiają na prysznice, a drudzy preferują wanny. Są także i tacy, którzy posiadają w swojej łazience oba te rozwiązania. Dotyczy to głownie wnętrz o większym metrażu, gdzie od dyspozycji jest znacznie większa przestrzeń do zaaranżowania. Nic jednak nie daje się tak zrelaksować, jak długa kąpiel w ciepłej wodzie, a przypadku kobiet najlepiej z dużą ilością piany w wannie. Obecnie do dyspozycji jest ogromna ilość najróżniejszych wanien, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Pojawia się tylko pytanie, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Jako, że zajmuje sporo wolnej przestrzeni i stanowi często centrum łazienki, to warto zdecydować się na zakup modelu funkcjonalnego i estetycznego. Bardzo ważną kwestią przy wyborze wanny z www.camero.pl jest zwrócenie uwagi na to, z jakich materiałów została ona wykonana. Do dyspozycji są wanny żeliwne, akrylowe i stalowe. Najpopularniejsze są wanny akrylowe, ale za najbardziej trwałe uznaje się modele żeliwne emaliowane.

Po wybraniu rodzaju wanny, należy przejść do określenia jej kształtów, wymiarów i koloru. Do dyspozycji są prostokątne, czyli z klasyczną formą lub z wyprofilowanym wnętrzem. Inna opcją jest narożna w wersji symetrycznej lub asymetryczne – jeden bok jest krótszy, a drugi dłuższy. Wanna może być okrągła lub mieć nieregularne kształty (np. w kształcie łzy, ośmiokątne czy też pięciokątne). Ciekawą opcją są także wolnostojące. Istotne są także pojemność wanny oraz dodatkowe funkcjonalności w postaci przykładowo hydromasażu, oświetlenia czy możliwości słuchania muzyki podczas kąpieli.