Jak zabezpieczyć przydomowy basen?

osłona na basen

Przydomowy basen jest marzeniem wielu ludzi. Gorące lato, a my możemy schłodzić się w wodzie kiedy tylko mamy na to ochotę. Jednak to nie tylko przyjemność, ale również liczne obowiązki. Basen, aby dawał nam wiele przyjemności musi być czysty i bezpieczny. Jednym z elementów dbania o basen jest jego odpowiednie zabezpieczenie przed brudem, zwierzętami. Pokrycie basenu zapewnia również bezpieczeństwo dzieci.

Rodzaje osłon basenowych

Odpowiednia osłona basenowa musi spełniać określone funkcje. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów osłon basenowych. Każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Najprostszym i najpopularniejszym rozwiązaniem są osłony bąbelkowe. Dzięki temu, że dostępne są one w wielu różnych kształtach (również nieregularnych) są zazwyczaj pierwszym wyborem osłony basenowej.

Drugim popularnym rozwiązaniem są osłony piankowe. Są one bardziej wytrzymałe i szczelniejsze niż osłony bąbelkowe. Dużą zaletą osłony piankowej jest zabezpieczenie przed utratą ciepła przez wodę.

Nieoczywiste rozwiązania

Dla osób, które chcą zadbać również o bezpieczeństwo dzieci zaleca się wykorzystania osłon z poprzecznymi rurami wzmacniającymi.  Ciekawym pomysłem są również osłony zimowe, które dzięki wykorzystaniu materiałów mrozoodpornych mogą być wykorzystywane cały rok.

Innym pomysłem na osłonę basenu są specjalne rolety. Jest to rozwiązanie, które możemy wykorzystać zamiennie z tradycyjnymi osłonami. Do rozkładania służy automatyczna zwijarka.

Jak widać na rynku dostępnych jest wiele ciekawych pomysłów na zasłonienie basenu.