Jakie fronty do szafek kuchennych warto wybrać?

przykładowe fronty w szafkach kuchennych

Aby wybrać wysokiej jakości fronty kuchenne warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał z którego są wykonane. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie fronty szafek kuchennych warto postawić i na które elementy zwrócić szczególną uwagę.

Moda na drewniane fronty

Jeżeli chodzi o produkcję frontów meblowych, to zdecydowana większość producentów stawia oczywiście na drewno. Największym zainteresowaniem cieszą się fronty z brzozy, świerku, sosny, dębu i olchy. Gatunek drewna ma duży wpływ nie tylko na trwałość, ale również na kolor frontów kuchennych. Najbardziej wymagający klienci powinni postawić na fronty, które wykonane są z drewna liściastego. Większość producentów pokrywa fronty specjalnym woskiem albo lakierem transparentny. W dużej mierze to właśnie dzięki tym powłokom, można podkreślić oryginalne usłojenie drewna oraz jego unikalną strukturę.

Dlaczego warto postawić na drewniane fronty?

Drewniane fronty szafek kuchennych o naturalnej kolorystyce bez żadnego większego problemu można idealnie dopasować do sprzętu kuchennego i różnorodnych dodatków. Najbardziej wymagające osoby, mogą postawić na fronty kuchenne, które wykonane są z wytrzymałego drewna egzotycznego. Jedną z największych zalet drewnianych frontów jest oczywiście ich plastyczność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że materiał ten można poddać skomplikowanej obróbce, dzięki czemu producenci są w stanie przygotować nawet bardzo nietypowe fronty do szafek kuchennych. Jedyną wadą może okazać się tak naprawdę dość wysoka cena.