Jakie nasiona ziół?

Zioła są dziś niezwykle popularne. Bardzo często stanowią świetny dodatek do potraw. Okazuje się, że ich uprawa wcale nie jest taka trudna. Wystarczy zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu, aby odwdzięczyły się wspaniałym plonem. Co warto wiedzieć o nasionach ziół? jak je uprawiać?

Nasiona ziół?

W sklepach bardzo często można spotkać się z suszonymi ziołami. Okazuje się jednak, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup nasion i domowa uprawa ziół. W ten sposób można mieć pewność co do tego, co się je. Nasiona ziół można w bardzo łatwy sposób uprawiać w domu w doniczkach. Istnieje również możliwość wysiania ich do gruntu. Zioła w domu stały się dziś niezwykle popularne. Posiadanie ziół w domu jest niezwykle wygodne, gdyż można mieć w ten sposób pod ręką świeże zioła. Jest to również świetna dekoracja, która dodaje kuchni uroku. Warto zatem wspomnieć o tym, w jaki sposób należy uprawiać zioła.

Uprawa ziół

Uprawa ziół nie jest tak wymagająca, jakby to się mogło wydawać. Wystarczy zapewnić tym roślin odpowiednie warunki do rozwoju. Na początku dobrze zwracać uwagę na nasiona, jakie można zakupić w sklepach ogrodniczych. Zaleca się wybór dobrej jakości firm, które gwarantują obfite plony. Nasiona na początku wysiewa się do małych doniczek. W ten sposób powstaną tak zwane rozsady. Część z nich można wysadzić następnie do gruntu, jednak trzeba tutaj zwracać uwagę na warunki pogodowe, gdyż zioła nie lubią niskich temperatur. Istotne w uprawie ziół jest zapewnienie im dostępu do światła i odpowiednie podlewanie. Skoro już wiadomo, w jaki sposób uprawiać zioła, to należy wspomnieć o gatunkach, jakie najczęściej można spotkać. Do jednorocznych ziół należy głównie bazylia czy majeranek. Rozmaryn, pietruszka naciowa czy kminek to odmiany wieloletnie, które nadają się do uprawy w ogrodzie.

Świeże zioła to wspaniały dodatek do dań. Warto zadbać o to, aby w kuchni zawsze były pod ręką zielone roślinki, które urozmaicają posiłki. Zakup nasion ziół to nie duży wydatek, dlatego warto w nie zainwestować.