Kabina kwadratowa czy półokrągła

Wymiana kabiny prysznicowej na nową wbrew pozorom nie jest wcale taką łatwą decyzją. Przede wszystkim musimy mieć na względzie fakt, że jakiej byśmy do tej pory kabiny nie mieli, to zawsze chcielibyśmy coś w naszej łazience zmienić na lepsze. Większość z nas ma w łazienkach kabiny tak zwane kwadratowe, ale coraz częściej są nam proponowane kabiny prysznicowe półokrągłe. Które są lepsze?

Kabina prysznicowa półokrągła vs kabina kwadratowa- kwestie estetyczne

Biorąc pod uwagę współczesne trendy, to kabina prysznicowa półokrągła zdecydowanie bardziej się w nie wpisuje. Ostatecznie, kiedy mówimy o kwestiach estetycznych, to musimy mieć na uwadze fakt, że kwestie estetyki są zmienne i to, co dziś uchodzi za estetyczne i za krzyk mody, za dwadzieścia lat, może być passe. Mówimy tutaj jednak o kwestiach estetycznych.

Ergonomia i wygoda

Kabina prysznicowa półokrągła oprócz ewidentnych przewag stylistycznych ma również przewagę w ergonomii wykorzystania przestrzeni. Wystarczy spojrzeć na proste zasady geometrii. Okrąg jest to obiekt geometryczny, który ma największą powierzchnię w stosunku do swojego obwodu. W sieci można znaleźć szeroki ich wybór, np. na stronie tego sklepu.

Inna kwestia tyczy się wygody użytkowania. Na półokrągłych elementach kabiny zdecydowanie mniej osadza się brudu i pozostałości po mydle, co sprawia, że mamy mniej sprzątania.