Karcher do mycia podłóg – wszystko, co musisz wiedzieć

Karcher do mycia podłóg - wszystko, co musisz wiedzieć

Urządzenia karcher do mycia podłóg już od jakiegoś czasu cieszą się dużą popularnością na rynku. Nic dziwnego – posiadają one szereg zalet, dzięki którym karcher to doskonały wybór zarówno dla tych niecierpiących sprzątać, jak i dla prawdziwych pedantów. Co jest w nich takiego szczególnego i dlaczego warto kupić sprzęt do mycia podłóg Karcher?

Karcher do podłóg – zalety

Karcher do mycia podłóg wyróżnia się przede wszystkich innowacyjną technologią. Posiadają one dwa zbiorniki na wodę – jeden przeznaczony na czystą, którą myta jest podłoga oraz jeden, w którym przechowywana jest zużyta już woda. Dzięki takiemu rozwiązaniu w niepamięć odchodzi dźwiganie za sobą wiadra i ciągłe zmiany brudnej wody. Jest to zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy, bowiem brak konieczności ciągłej wymiany wody pozwala ograniczyć jej zużycie nawet o 90%. Ułatwieniem jest także funkcja urządzenia karcher do mycia podłóg, dzięki której, oprócz tego, że myje on podłogę, również pozbywa się z niej kurzu i suchych zabrudzeń. Posiadając karcher do podłóg nie trzeba także martwić się niedomyciem jakiejś części podłogi – urządzenie posiada tak zaprojektowaną głowicą, że usuwa ona brud także tuż przy ścianach, w jej rogach oraz wokół mebli. Sprzęt do mycia podłóg Karcher ma również o wiele większą skuteczność niż zwykły mop lub szmata.

sprzątanie karcherem do mycia podłóg

Jak wybrać karcher do mycia podłóg?

Należy zwrócić uwagę na wielkość pojemnika wodę – mimo, że duży zbiornik jest bardzo wygodny, wraz z rozmiarem rośnie także waga urządzenia. Trzeba więc uważać, aby ostatecznie nie był on za ciężki, aby, na przykład, wnosić go po schodach. Oprócz tego powinno się spojrzeć na moc sprzętu. Posiadając mniejszą powierzchnię do sprzątania, powinno się postawić na nieco mniejszą moc, a w przypadku dużej powierzchni – dużą moc.