Ładne płytki do salonu

Salon w ogóle nie kojarzy się z płytkami. Jeżeli kafelki to przecież tylko do łazienki lub kuchni – tak myśli sobie każdy przeciętny Polak. To naprawdę duży błąd, bo współcześnie można kupić również dedykowane właśnie do tego pomieszczenia. To między innymi bardzo eleganckie płytki drewnopodobne, czy też imitujące beton. Dzięki nim można wyczarować bardzo elegancki i zgodny z aktualnymi trendami salon.

W jaki sposób zastosować płytki do salonu

Jak zastosować płytki do salonu – podpowiada sklep Banyo? Jeden ze sposobów to położenie ich po prostu na podłodze. Jeżeli salon połączony jest z kuchnią, uzyskuje się dzięki temu spójny efekt. Można zastosować między innymi płytki drewnopodobne lub marmurowe, lub też wielkoformatowe płytki w kolorze białym czy kremowym. Jest wiele opcji. Taka podłoga prezentuje się pięknie i z łatwością da się ją przyozdobić chociażby dywanem, dzięki czemu w strefie wypoczynku będzie trochę bardziej przytulnie i wygodnie.

Płytki na ścianę

Płytki warto położyć również na ścianie w salonie, szczególnie jeżeli chce się osiągnąć efekt industrialny czy loftowym, a o prawdziwym betonie strukturalnym można tylko pomarzyć. Wtedy świetnie sprawdzą się te imitujące beton, które można wyłożyć na przykład na ścianie z telewizorem lub na ścianie za kanapą. Takie kafelki tworzą piękne tło na przykład dla galerii ściennej stworzonej z obrazów czy grafik. To bardzo współczesne i modne rozwiązanie, które często można zobaczyć chociaż w programach dotyczących metamorfozy wnętrz czy w gazetach poświęconych tej tematyce. Ciekawy efekt gwarantowany, a to wszystko przy naprawdę niedużych kosztach.