Lampa nad stołem jako ważny element wystroju wnętrza

lampa nad stół

Oświetlenie punktowe to alternatywa dla rozproszonego światła emitowanego przez wysoko zawieszone lampy sufitowe. W jasnym kręgu widoczne są te fragmenty pomieszczenia, gdzie zachodzą różne formy aktywności. Lampy do umieszczenia nad stołem projektowane są w różnych formach i konfiguracjach. Przez to są atrakcyjnym akcentem wizualnym. Ciekawie zaprojektowane lampy są inspiracją do oryginalnej aranżacji wnętrza.

Lampa nad stół – jaka jest jej rola?

Nie wszystkie fragmenty oświetlenia wymagają stałej iluminacji. Wystarczy jeśli lampa nad stołem znajdzie się w miejscu, gdzie w określonych porach dnia koncentruje się życie domowników. Funkcją lampy nad stół jest wyodrębnienie przestrzeni stanowiącej strefę komfortu. Zarówno dla mieszkańców jak też zaproszonych gości. 

Lampa nad stół jest wiszącą lampą sufitową z możliwością obniżenia źródeł światła do pożądanego poziomu. W związku z tym staje się efektywnym oświetleniem określonej powierzchni.

Lampa nad stołem
  1. Lampa nad stołem w jadalni – eksponuje miejsce stałych lub świątecznych posiłków.
  2. Oświetlenie stołu w salonie – komfort dla brydżystów lub szachistów.
  3. Kuchenna lampa nad stołem – podkreśla przytulne domowe ciepło na co dzień.
  4. Nadstołowa lampa w gabinecie – rozjaśnia powierzchnię, na której rozłożone są materiały do nauki lub pracy.
  5. Lampa nad stół barowy – klimatyczny akcent wieczornych spotkań towarzyskich.

Zawieszenie lampy nad stołem – efekt dekoracyjny

Lampy wiszące projektowane są w najbardziej wymyślnych formach. Może to być świetlista kula z matowym szklanym kloszem, obręcz utworzona z kryształków załamujących światło w tęczowe kolory, otwarta od spodu kopuła kierująca strumień światła tylko w dół, zestaw kilku punktowych walców. Pięknie prezentuje się rozgałęziony pająk lub stylowa lampa retro. Wszystkie modele są funkcjonalne oraz dekoracyjne.