Lampy do salonu – nowoczesne aranżacje

Planując aranżację pokoju dziennego, należy zwrócić uwagę nie tylko na dopasowanie elementów wyposażenia, ale również nadanie mu odpowiedniego charakteru. Jednym z aspektów posiadających szczególnie duży wpływ na tworzenie nastroju jest rodzaj wykorzystanego światła. Wybór lampy do salonu musi więc być odpowiednio przemyślany. Jakie akcesoria warto kupić do modnych i nowoczesnych wnętrz?

Wybór rodzaju lampy

Pośród lamp salonowych odnaleźć można:

  • modele wiszące
  • lampy stojące
  • stołowe i montowane na ścianie.
    Które z nich sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach? Bardzo istotnym aspektem aranżacji jest jej funkcjonalność. Pokój dzienny warto wyposażyć w górne światło, które będzie wykorzystywane w czasie spotkań towarzyskich. Aby w pomieszczeniu można było wyciszyć się i zrelaksować, warto zamontować w nim również źródło delikatniejszego, stłumionego światła. Ciekawym pomysłem mogą być stojące lampy z abażurami lub stołowe i naścienne modele z grubszymi kloszami.

Dopasowanie do aranżacji

Lampa do salonu w nowoczesnym stylu powinna być funkcjonalna i posiadać prostą budowę – więcej. Popularnymi rozwiązaniami są modele z praktycznymi, metalowymi obudowami, z których łatwo ściera się kurz. Do często wybieranych należą również egzemplarze o regulowanej wysokości i nachyleniu. Jednymi z bardziej modnych są lampy z abażurami. Dzięki mnogości prostych i minimalistycznych wzorów, nietrudno jest dobrać abażury dopasowane do nowoczesnych wnętrz. Lampa wisząca do salonu powinna być dopasowana kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia. Często wybieranymi są również żyrandole z przezroczystymi obudowami żarówek. Wartym rozważenia pomysłem są lampy o regulowanym stopniu natężenia światła. Dopasowanie wszystkich elementów zarówno do aranżacji, jak i zapotrzebowania użytkowników umożliwi stworzenie funkcjonalnego i estetycznego wystroju.