Meble ogrodowe z rattanu i technorattanu

meble ogrodowe technorattan

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się meble wiklinowe. Jest to wspaniała dekoracja do każdego pomieszczenia, czy to domku na wsi, czy biura. Pomimo szeregu możliwości i wspaniałości meble ogrodowe technorattan, mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom tak popularnych elementów wyposażenia wnętrz.

Meble z rattanu to dbałość o środowisko naturalne

Po pierwsze, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na czystość środowiska sztucznego rattanu. Nie powoduje absolutnie żadnej szkody dla zdrowia ludzkiego. Kolejną wyraźną zaletą takich mebli jest ich godna pozazdroszczenia trwałość. Sztuczne meble rattanowe doskonale nadają się do każdego typu i wagi osób, dlatego często można je spotkać w dużych rodzinach. Sztuczny rattan jest bardzo trwałym materiałem.

Odpowiednia pielęgnacja mebli

Przy odpowiedniej pielęgnacji i użytkowaniu może służyć wiernie nawet do pięćdziesięciu lat. Ze względu na tę cechę, meble wykonane z tego materiału są coraz częściej kupowane przez właścicieli małych kawiarni i restauracji. Szeroka gama zestawów, kształtów i rozmiarów pozwala na dopasowanie mebli do niemal każdego wnętrza.

Wpływ czynników środowiskowych na meble

Jedyną wadą mebli wykonanych z rattanu sztucznego, być może, jest narażenie na negatywne czynniki środowiskowe. Woda – główny wróg sztucznego rattanu, więc podczas deszczu takie meble powinny być ukryte lub pokryte gęstym materiałem. Meble technorattan powinny być w nocy wnoszone do środka, aby zapobiec kondensacji pary wodnej. 

Ponieważ popyt na takie meble jest uzasadniony, wielu sprzedawców zawyżało ceny tego produktu. Czynnik ten nie może być przypisany ani do plusów, ani do minusów. Sztuczne meble rattanowe to nie tylko chwilowa moda, ale uznany na całym świecie klasyk wnętrz, na który nie warto szczędzić pieniędzy.