Meble z płyty: co warto wybrać?

płyta meblowa - typ HDF

Na co większość z nas zwraca największa uwagę przy wyborze mebli? Wiadomo, że ważny jest wygląd, jednak i trwałość odgrywa istotną rolę. Jakie płyty meblowe warto wybrać?

Z jakich płyt korzysta się najczęściej?

Płyta meblowa może mieć różne formy. Fornirowane, płyty MDF czy sklejki – oto najpopularniejsze rozwiązania. Płyty takie mają sporo zalet, a wykonanie z nich meble mogą zaskakiwać i ciekawym wyglądem, i kolorystyką. Płyty meblowe na wymiar dają wiele możliwości tym osobom, które chcą możliwie jak najlepiej dopasować szafki i regały do swych wnętrz, a odpowiednio dobrane, mogą przemienić się w piękne i trwałe zestawy mebli.

Kiedy warto korzystać z płyt hdf?

Dla tych osób, które cenią sobie trwałość, cennym wsparciem może się okazać płyta HDF. Materiał ten jest coraz częściej wykorzystywany w branży meblarskiej, co nie powinno zaskakiwać. HDF to płyta, która bez wątpienia ma wiele zalet. Zwykle sprawdza się ona jako tylna ściana mebli, jednak możliwości jej wykorzystania są znacznie szersze. Z takiej płyty często powstają elementy mebli tapicerowanych oraz dna szuflad, w przypadku których trwałość jest bardzo ważną cechą. A że płyty takie dobrze wyglądają, można dzięki nim osiągnąć wspaniałe efekty.