Mozaiki szklane – skąd ich rosnąca popularność?

ułożona mozaika nad wanną

Mozaiki szklane w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Polecane są przez magazyny wnętrzarskie, architektów wnętrz oraz dekorator. Również producenci tego asortymentu wychodząc klientom naprzeciw stworzyli ogromny ich wybór, tak by każdy z nich mógł znaleźć idealny asortyment do własnych wnętrz. 

1. Różnorodność barw, wzorów i form

Mozaiki szklane występują w prawie każdym kolorze, wzorze i rozmiarze. Klienci mogą wybierać mozaiki szklane przezroczyste, białe, kolorowe lub w rozmaitych wzorach. Wszystko zależy od pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane oraz od gustu ich użytkowników. Dzięki różnorodnym kształtom i formom, można z nich układać naprawdę ciekawe i oryginalne kompozycje. Aktualnie dominują w naszych domach mozaiki inspirowane kulturą marokańską. 

2. Do jakich pomieszczeń?

Mozaiki szklane to materiał, które sprawdza się na ścianach w wielu pomieszczeniach. Chętnie wykorzystywany jest w kuchniach w celu rozgraniczenia szafek i blatów. Również bardzo modne zastosowanie jest tego materiału w łazienkach, które nie tylko słyną z pomieszczeń intymnych i zamkniętych, ale coraz częściej prezentowane są gościom jako naprawdę arcydzieła wnętrzarskie. Innym, ciekawym pomysłem jest zastosowanie mozaiki na jednej ścianie w pomieszczeniu służącym do odpoczynku. Dobrze się ona prezentuje na ścianach w salonie czy w sypialni jako tło np. do telewizora. 

Mozaiki szklane to dość wdzięczny materiał, który jest nie tylko łatwo dostępny ale i występują w naprawdę zróżnicowanych cenach. Mozaiki szklane można kupić w sklepie Banyo już od 40 – 50 zł za m2. Ich położenie również jest niezwykle proste i intuicyjne, dzięki czemu nie trzeba wzywać fachowców ani profesjonalnych firm. Spokojnie, każdy samodzielnie poradzi sobie z ich ułożeniem. Wystarczy spróbować, by czerpać satysfakcję z efektów.