Niebanalna dekoracja każdego pomieszczenia

szklana mozaika

Bez względu na to, jak dużą łazienkę chcemy udekorować, warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje mozaika szklana. Tym bardziej, że jest ona elementem, który sprawdzi się również w innych pomieszczeniach. Można wykorzystać ją do stworzenia nietypowych aranżacji dekoracyjnych na balkonie, w kuchni, a nawet w salonie. Wszystko zależy od pomysłowości projektanta i umiejętności monterskich osoby, która zajmie się montowaniem mozaiki.

Więcej znaczy lepiej

Im większą powierzchnię mamy do zagospodarowania, tym ciekawszy efekt da nam ułożona mozaika ze szkła na ścianie. Różnorodność kolorów i odcieni dostępnych na rynku daje możliwość tworzenia prawdziwych dzieł sztuki, które właściciela mieszkania będą codziennie cieszyć swoją estetyką, a na gościach zrobią niezapomniane wrażenie.

Układanie dla cierpliwych

Decydując się na samodzielne układanie mozaiki szklanej warto pamiętać o tym, że tworzenie wzorów z pojedynczych elementów daje co prawda mnóstwo możliwości, ale jest zajęciem żmudny i czasochłonnym. Dla osób niecierpliwych, które lubią szybko oglądać efekty swojej pracy, polecane są mozaiki dostępne w formie gotowych plastrów klejonych na siatce, foli lub papierze.

Zawsze się sprawdzi

Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu ułożymy mozaikę, możemy być pewni, że sprawdzi się w każdym otoczeniu. Może wystąpić zarówno w roli stonowanego tła dla ciekawych mebli, jak również mocnym akcentem dekoracyjnym, który nada charakteru całej stylizacji wnętrza.

Mozaika szklana jest elementem dekoracyjnym, który nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporna na działanie wody, wysokich temperatur i jej nagłych zmian, a wyczyścić ją można sięgając po płyn do naczyń.

Warto o tym pamiętać i rozważyć możliwość udekorowania mozaiką np. okolic kuchenki lub kominka. Rozważnie trzeba sięgać po nią z przeznaczeniem na podłogę. Szkło jest śliskim materiałem. Z myślą o bezpieczeństwie warto więc zdecydować się na powłokę antypoślizgową.