Patera na ciasto – prosta i dekoracyjna

Jeśli chodzi o serwowanie deseru, prezentacja jest wszystkim. Nawet najbardziej smakowite ciasta nie są odporne na nijaką prezentację. Odpowiedni talerz do ciasta może sprawić, że nudny deser zmieni się w coś spektakularnego. Podnosząc rangę swojego ciasta za pomocą przyciągającego wzrok talerza, sprawisz, że każdy gość przyjęcia weselnego oniemieje.

Patera na ciasto https://nettrading.pl/patery pozwala również na wyeksponowanie swojego pięknego dzieła, jednocześnie chroniąc je przed okruchami, które mogłyby spaść podczas krojenia i podawania. I bądźmy szczerzy: wygląda to o wiele bardziej imponująco niż postawienie go na stole!

Niektóre gospodynie mają zabytkowe talerze, które kochają ze względu na wartość sentymentalną, ale wszyscy rozumiemy, dlaczego niekoniecznie są one wspaniałymi przedmiotami codziennego użytku w naszych domach (a przynajmniej nie w jadalni). Oto cztery proste kroki, aby zrobić swój własny spersonalizowany talerz na ciasto, który każdy byłby dumny z podania go swoim gościom.

Znajdź potrawę, którą kochasz – wyeksponuje ją patera na ciasto

Piękna patera to tak naprawdę trzon tego projektu. Jeśli Twoje naczynie nie jest piękne, trudno będzie zrobić na nim piękny tort. Talerz, który wybierzesz będzie fundamentem tego projektu, więc znalezienie takiego, który kochasz jest kluczowe dla jego sukcesu.

Najlepsze naczynia dla tego projektu są ceramiczne lub porcelanowe, ponieważ są one nieco bardziej trwałe niż szkło. Chcesz się upewnić, że znajdziesz naczynie, które jest wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać ciężar ciężkiego ciasta, ale na tyle delikatne, że nie złamie się łatwo.

Może być najłatwiej znaleźć talerz, który pasuje do kolorów ślubu, ponieważ można go następnie użyć do innych wydarzeń w przyszłości. Talerz, który jest nieco mniejszy od tortu, pozwoli Ci wyeksponować tort, a jednocześnie będzie można go łatwo kroić i podawać.

Patera na ciasto – jaka idealna?

Po znalezieniu idealnego talerza dla swojego tortu, będziesz musiał prześledzić wewnętrzną krawędź talerza, aby rozpocząć swój nowy talerz do tortu.

Będziesz chciał prześledzić wewnętrzną stronę talerza, aby upewnić się, że talerz jest podniesiony nad ciastem, jednocześnie pozostawiając wystarczająco dużo miejsca po wewnętrznej stronie talerza, aby bezpiecznie utrzymać ciasto.

Jeśli używasz mniejszego talerza do prezentacji tortu, będziesz chciał prześledzić wewnętrzną krawędź talerza jako przewodnik, ale także zmierzyć średnicę swojego tortu, tak aby talerz utrzymał tort bez dotykania go. Jeśli używasz większego talerza, może być konieczne zmierzenie średnicy samego talerza, aby określić właściwą odległość między talerzem a tortem.