Płytki na tarasie

ułożone płytki na tarasie

Nieszczęśliwi właściciele tarasów, którzy cierpią z powodu braku koncepcji na aranżacje tego miejsca, mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Paradyż dostarczy im wytrzymałe i piękne płytki zewnętrzne.

Zapomniany klinkier wraca do łask. Ale w nowym wydaniu, które z protoplastą łączy jedynie nazwa oraz naturalna odporność na agresywne warunki zewnętrzne.

Klinkier

Do jego uzyskania potrzeba temperatur rzędu 1200 stopni Celsjusza. W takim żarze powstaje materiał w pełni mrozoodporny, który dodatkowo praktycznie nie chłonie wody i to bez jakiejkolwiek dodatkowej impregnacji. Jest odporny na promieniowanie UV i kwaśne deszcze. Nie pochłania zabrudzeń, dlatego klinkierowe elewacje idealnie zmywa się wiosną czystą wodą z ciśnieniowej myjki.

Paradyż, który spotkasz w Impero połączył wszystkie naturalne zalety klinkieru z włoskim designem. W efekcie powstały kolekcje, dzięki którym polski taras może wyglądać, jak element śródziemnomorskiej willi.

Wytrzymałość to kluczowa cecha dla materiału na taras. Okładzina powinna być łatwa w obróbce i montażu. Przede wszystkim jednak musi zapewniać spokój na długo, a to wcale nie jest takie proste w naszym klimacie.

Sprawdzony materiał

Mroźne zimy, upalne lata, deszczowe jesienie i nieprzewidywalne polskie wiosny od dekad doskonale wytrzymują stare płytki klinkierowe. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na okładziny kominów trzydziestoletnich domów prywatnych. Tam właśnie przyklejony jest klinkier. I od dziesięcioleci wygląda wciąż tak samo.

Podsumowanie

Taras wielu właścicielom spędza sen z powiek. Materiał do jego wykończenia przez dziesięciolecia musi wytrzymać skrajne warunki zewnętrzne, a przy tym jeszcze powinien nienagannie się prezentować. Może właśnie dlatego kolekcja Bazalto cieszy się tak wielką popularnością?