Pościel z lnu do każdej sypialni

Pościele lniane mogą zachwycić tak naprawdę każdego – miłośnika ekologicznych rozwiązań, estetę i projektanta wnętrz, zwolennika klasycznych rozwiązań jak i nowoczesnego minimalizmu. Oprócz tego, że jest to pościel przyjemna w dotyku o wysokiej trwałości, len ma też inne właściwości, dzięki którym wykonana z niego pościel jest warta uwagi.

Lniana pościel to dobre rozwiązanie na lata

Len można prać w pralce, a dzięki swojej wysokiej trwałości pościel z niego wykonaną można użytkować długie lata. Tak naprawdę z każdym kolejnym praniem staje się ona jeszcze bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Pościel lniana Podpierzyna nie odkształca się, ale też trzeba liczyć się z tym, że po praniu w pralce oraz wirowaniu trzeba będzie ją wyprasować. Jednocześnie, odwdzięczy się nam ona wspaniałym wyglądem, niezależnie od tego, czy wybierzemy klasyczną pościel w kolorze białym czy też postawimy na ciekawe warianty kolorystyczne.

 

Pościel idealna dla alergików

 

Przyjmuje się, że lniane pościele są antyalergiczne, a dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne i prozdrowotne. Cechą charakterystyczną tej pościeli jest to, że nawet w upalne dni jest ona przyjemnie chłodna w dotyku. Dodatkowo, pościele lniane mają bardzo wysoki poziom absorpcji wilgoci, co także jest bardzo istotne, szczególnie w upalne miesiące. Pościel nie gromadzi ładunków elektrostatycznych, dlatego też nigdy się nie elektryzuje. Można zakupić ją w wielu rozmiarach, zarówno na duże łoże małżeńskie jak i do pokoju dziecięcego. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla pościeli bawełnianej jednocześnie charakteryzując się naprawdę wysoką jakością.