Przegląd nietypowych lamp do jadalni

lampa do jadalni

Nawet jeśli sercem każdej jadalni jest stół, nie sposób nie zgodzić się z tym, że wisząca nad nim lampa wcale nie ma do odegrania mniejszej roli. Nieodpowiednio dobrana jest w stanie uszczknąć nieco z piękna stołu, a dopasowana w przemyślany w sposób może zachwycić nawet te osoby, które nie uważają samych siebie za wnętrzarskich ekspertów. Klasycznym lampom do jadalni poświęcono już wiele uwagi, czas więc przyjrzeć się też mniej oczywistym rozwiązaniom.

Lampa do jadalni z naturalnych materiałów

lampa do jadalni


Mosiądz to piękny, ciepły materiał o rudawym odcieniu. We wnętrzach spotyka się go rzadko, jego obecność wywołuje jednak niezmiennie niekłamany zachwyt. Jeśli więc mamy do czynienia z jadalnią utrzymaną w drewnie z domieszką innych naturalnych materiałów, trudno wyobrazić sobie ciekawszy element ozdobny. Mosiężna lampa jadalniana znakomicie sprawdzi się przede wszystkim nad dużym, drewnianym stołem, a jej urok może zostać dodatkowo podkreślony, gdy na stole pojawi się lniany lub bawełniany obrus.
Jeśli mosiądz wydaje się komuś rozwiązaniem zbyt konwencjonalnym, być może jego oczekiwaniom sprosta lampa do jadalni z mlamp.pl, która jest wykonana z betonu. Materiał ten jest często opisywany jako ciężki i surowy, współcześni twórcy są jednak w stanie przekonać kupujących, że beton w odpowiednich rękach jest w stanie stać się synonimem delikatności. Nietrudno się domyślić, że lampa z betonu nad stołem będzie idealna w przestrzeni industrialnej, jej piękno sprawia jednak, że można zaprosić ją także do bardziej klasycznej jadalni.

Lampa niczym w wiktoriańskiej jadalni


Nastrojowa epoka wiktoriańska do dziś inspiruje projektantów wnętrz, zwłaszcza że stworzenie klimatycznej przestrzeni jest możliwe z wykorzystaniem materiałów do dziś cieszących się ogromną popularnością. Lampa powstająca jako idealne połączenie metalu i szkła może zagościć z równym powodzeniem w nowoczesnym wnętrzu, a przecież dekoracyjna szklana kula w metalowej ramie to jeden z najbardziej klasycznych motywów tamtej epoki.