Rodzaje i zastosowanie miotły

miotła

Miotła składa się z kija i włosia, co powinno spełniać nasze oczekiwania. Włosie jest tworzone z materiałów syntetycznych i naturalnych, co daje wiele możliwości. Kij z kolei ma różnorodne długości i powinien zostać dobrany do specyfiki danego miejsca. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych modeli mioteł, jakie warto poznać. Czym cechują się konkretne miotły? O czym pamiętać podczas doboru? Na jaką opcję postawić?

Popularne modele mioteł

Jeśli chodzi o zakup miotły, wybierać można wśród:

  • Mioteł brzozowych – są stworzone z witek brzozowych, co jest alternatywą dla szczotki lub grabi. Sprawdzają się przede wszystkim w otoczeniu domu i w ogrodzie. Pomogą nam zgrabić liście i piasek. Cechują się funkcjonalnością. 
  • Mioteł gumowych – są polecane w salonach fryzjerskich, kosmetycznych i tam, gdzie gromadzi się sporo zanieczyszczeń. Atutem jest brak problemów w czyszczeniu. Zanieczyszczenia nie przylegają tak bardzo, jak ma to miejsce w naturalnym włosiu. 
  • Mioteł do domowego użytku – posłużą nam na panelach, dywanach i wykładzinach. Co do delikatnych parkietów, warto dobrać naturalne włosie. Do usuwania mniejszych i większych zanieczyszczeń są stosowane dwa rodzaje włosia – grube i miękkie. 
  • Ulicówek – te modele są przeznaczone do trudnych warunkach, jakie panują na zewnątrz. Mają szeroki obszar roboczy oraz syntetyczne i krótkie włosie. Nie pochłaniają wilgoci, co jest sporą zaletą. 

Zakup w sklepie online

W sklepie online każdy odbiorca znajdzie taką miotłę, jaka spełni jego oczekiwania. Inne modele posłużą na zewnątrz, a inne w domu, co warto mieć na uwadze (sprawdź na tej stronie).