Rodzaje lamp do pokoju dziecięcego

Rodzaje lamp do pokoju dziecięcego

Nie ulega wątpliwości, że lampa do pokoju dziecięcego powinna być przede wszystkim bezpieczna dla małych użytkowników oraz zapewnić odpowiednie oświetlenie. W wielu pokojach dziecięcych lampa jest głównym bohaterem aranżacji. Zatem zazwyczaj nie tylko oświetla pokój, ale także pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka.

Lampki dziecięce – bezpieczny i spokojny sen

Oczywiście niektóre dzieci boją się bardzo ciemności. Lampy do pokoju dziecięcego mogą sprawić, że maluch będzie zasypiał z łatwością. Ponadto sklep elampy.pl proponuje szeroki wybór wzorów i kolorów lampek. Dzięki temu każde dziecko znajdzie swoją ulubioną lampkę. Lampki z motywem zwierzęcym są zazwyczaj dla maluchów interesujące oraz wywołują przyjemne wrażenia optyczne. Z kolei dla dzieci, które trudno zasypiają warto zakupić lampkę, której fragmenty są pokryte fosforyzującą powłoką. Taka lampa po zgaszeniu światła jeszcze przez jakiś czas świeci, a tym samym dziecko czuje się bezpieczne i spokojne.

lampa do pokoju dziecięcego w kształcie balonów

Lampy do pokoju dziecięcego – ich rodzaje

Współczesny rynek proponuje wiele różnych lamp przeznaczonych do pokoju dziecięcego. Jeżeli rodzic chce oświetlić cały pokój dziecięcy, to wtedy najlepiej sprawdzi się lampa wisząca. Zazwyczaj dostępna jest ona w formie drewnianego stelażu z abażurem rozpraszającym światło. Jej ogromną zaletą jest możliwość regulacji wysokości. Kolejnym rodzajem lamp do pokoju malucha są kinkiety, które dają dużo światła. Nowoczesne kinkiety dla dzieci wyróżniają się przeróżnymi ozdobami oraz kolorami. Oczywiście w pokoju dziecka nie może zabraknąć lampki nocnej. Lampka nocna pozwoli dziecku lepiej oświetlić czytane przed snem ulubione bajki, a najmłodszym pokonać strach przed ciemnością. Obecnie największą popularnością pośród dzieci cieszą się tradycyjne lampki nocne z kloszem oraz bardziej nowoczesne lampki nocne z płynnym woskiem i brokatem.