Urządzanie pokoju dla dziecka – jak wybrać tapetę?

Tapety do pokoju dziecięcego to nie tylko świetna aranżacja wnętrza, ale również ciekawa dekoracja. Urządzenie pokoju malucha może być dużym wyzwaniem. Przestrzeń ta powinna być jednocześnie przytulna, jak i atrakcyjna dla dziecka. Zadaniem rodzica jest więc urządzenie pokoju tak, aby maluch czuł się bezpiecznie i z chęcią bawił się w nim, a także odpoczywał.

Zachwycające wzory tapet

W ostatnich czasach wzorzyste tapety w pokoju dziecięcym, to jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacji ścian. Dzieci bowiem uwielbiają to co kolorowe. Na rynku występuje wiele wzorów tapet, które zawierają motywy uwielbiane przez najmłodszych, czyli:
-zwierzęta,
-księżniczki,
-samochody,
-postacie z bajek,
-kolorowe kropki i paski.

Tapety dla dzieci – wzorzyste czy bardziej stonowane?

Tapety dziecięce mogą zostać położone tylko na jednej ścianie lub na wszystkich. Jest to jednak istotna kwestia, nad którą warto się wcześniej zastanowić. W przypadku, gdy tapety mają być położone w całym pokoju, wówczas powinno się wybierać bardziej stonowane wzory, aby pomieszczenie nie wydawało się męczące. Nazbyt wyraziste obrazki mogą sprawiać, że maluch będzie miał trudności np. z koncentracją. Wyrazista tapeta, nie zaszkodzi jednak, gdy będzie położona tylko na jednej ze ścian.

Zapytaj dziecka

Gdy dziecko dopiero ma pojawiać się na świecie, o wyborze wzoru tapety do pokoju dziecięcego decydują rodzice. Jednak inaczej może być gdy dziecko jest już starsze, wówczas samo wskaże wzór, który chce mieć w pokoju. Zawsze należy zapytać malucha o wybór i miarę możliwości dostosować się do niego. Najczęściej pokój dziecięcy dla chłopca zawiera tapetę z motywem samochodów, czy widoku kosmosu. Dziewczynka natomiast decyduje się na tapetę z księżniczką, motylami, czy wzorami kwiatowymi. Jeżeli to możliwe tapeta dla dziecka powinna zostać wybrana według jego upodobań, bowiem jest to przestrzeń, w której maluch ma się dobrze czuć.