2 najlepsze wiertła do betonu

Beton to jeden z najtwardszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Nic więc dziwnego, że dokonanie w nim odwiertów czy otworów sprawia często duże trudności, nawet wykwalifikowanym ekipom budowlanym. Kluczem do sprawnego wykonania tego typu otworów jest nabycie odpowiedniego wiertła do betonu, które zamocujemy w naszej udarowej wiertarce. W tym tekście przedstawię 2 modele najlepszych wierteł, które pozwolą na sprawne wykonanie nawet najtrudniejszych prac związanych z przewiertami w betonie. Zapraszam do czytania.

Pierwszym z wierteł, które omówię jest model SDS-plus JCB 7 x 160 mm. Wykonany z hartowanej stali produkt znanej brytyjskiej firmy JCB od lat cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Wiertła tego typu są chwalone za dużą uniwersalność oraz optymalną niewielką wagę 0.05 kilograma. Trzeba jednak pamiętać o niewielkiej długości wiertła – z tego względu nie nadaje się ono do zbyt głębokich przewiertów a jedynie drobnych prac remontowych. Cena tego typu wiertła nie przekracza 15 złotych.

Drugim modelem wiertła szeroko polecanym na rynku budownictwa jest wiertło do betonu SDS-plus Universa 20 x 1000 mm. W porównaniu do poprzednio omawianego jest to wiertło przeznaczone do profesjonalnych zabiegów budowlanych. Gwint wiertła dopasowany jest do większości popularnych wiertarek udarowych (Bosch, Erbauer, Titan czy Fein) z tego względu wiertło jest polecane dla dużych ekip budowlanych wyposażonych właśnie w tego typu sprzęt. Cena omawianego modelu wiertła oscyluje wokół 60 złotych.