Wanna, czy kabina prysznicowa?

narożna kabina do prysznica

Jednym z najpowszechniejszych sporów rodzinnych podczas przeprowadzania remontu jest ten dotyczący wyposażenia łazienki, a dokładniej mówiąc tego, czy zamontowana ma być zwykła wanna, czy może kabina prysznicowa. Każda ze stron przerzuca się swoimi argumentami, za nic nie dając się przekonać drugiej stronie.

Zalety kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe – http://www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe są przede wszystkim znacznie bardziej ekonomiczniejsze niż wanny. Zarówno pod kątem zużywanej wody, jak również spędzanego w łazience czasu, a na miejscu fizycznym w łazience kończąc.
Statystycznie prysznic trwa około 10 minut. Przez ten czas na umycie się wykorzystywanych jest około 60 litrów wody. Wydaje się to dużo, jednak jeśli zestawić to z braniem kąpieli w wannie te wartości są minimalne.
Kąpiel w wannie trwa około 30-40 minut wraz z napełnianiem i wylewaniem wody, której zależnie od wielkości wanny zużywa się od 150 do nawet 300 litrów.

Zalety wanny

Strona ekonomiczna prysznica jest niepodważalna. Nie można jednak wszystkiego w życiu przeliczać na cyfry i czasem trzeba sobie zafundować odrobinę przyjemności. Taką przyjemność zapewnia właśnie kąpiel w wannie. Nie ma nic przyjemniejszego po ciężkim i długim dniu w pracy niż położenie się w wannie wypełnionej wodą i pianą. Opinia ta nie jest tylko powielana przez kobiety. Mężczyźni równie często lubią w ten sposób się relaksować.

Konieczny kompromis

Jak wiec widać każda ze stron ma swoje silne argumenty. Wydaje się więc, że jedynym sposobem na rozwiązanie tego sporu, to zamontowanie wanny ze specjalną osłoną umożliwiającą branie prysznica.
Na co dzień szybki prysznic, a w razie potrzeby przyjemna kąpiel w wannie. Każda ze stron w tym wypadku będzie usatysfakcjonowana.