Co powiesić na ścianie w salonie?

piękne dekoracje ścienne w każdym domu

Współcześnie ściany mieszkań i domów dekoruje się za pomocą różnego rodzaju obrazów i plakatów, dzięki czemu pomieszczenia te nie wyglądają nudno. Co zatem można umieścić w takiej galerii ściennej, żeby dobrze ze sobą grało, tworząc niebanalną dekorację?

Ciekawe ramy

Pejzaże i obrazy przedstawiające piękne widoki zwykle znajdują się w bogatych i mocno zdobionych ramach. Prostej grafiki w stylu pop-art zwykle natomiast oprawia się w ramy proste, na przykład metalowe. Czasami warto wyjść trochę z tego schematu, bo to właśnie ramy same w sobie mogą stanowić świetną dekorację. Ciekawe ramy można kupować na targach staroci oraz w antykwariatach, a następnie oprawiać w nie różne piękne obrazy czy grafiki. Można postawić na ramki w różnym stylu, warto jednak pamiętać o tym, by tych zdobionych złotych ram było jednak zdecydowanie mniej.

Co powiesić na ścianie

Na jakie ciekawe obrazy i grafiki się zdecydować? Można wybierać spośród tak naprawdę wszystkiego co oferują współcześni twórcy i artyści, a także sklepy internetowe specjalizujące się w tworzeniu grafiki i plakatu. Można wybrać chociażby pejzaże – jak na Galerii Plakatów przedstawiające różne widoki, które mogą być zarówno wykonane techniką akwarele lub być po prostu zdjęciem. Dobrze jest przeplatać ze sobą dzieła w różnym stylu, łącząc coś nowoczesnego, z czymś bardziej tradycyjnym. Poza tym warto postawić na obrazy i grafiki, ale też na zdjęcia oraz makatki tkane na przykład ze sznurka czy wełny. Ścienną galerię można również uzupełnić ciekawymi dekoracyjnymi lustrami, które dodatkowo będą pełniły rolę bardzo praktyczną – po prostu optycznie powiększą wnętrze. Gdzie szukać ciekawych pomysłów i inspiracji na stworzenie swojej autorskiej galerii ściennej? Z pomocą oczywiście przychodzi internet, który obfituje w przykłady doskonałych realizacji właśnie tego typu.