Jaką suszarkę do włosów warto wybrać?

Współczesne suszarki do włosów mają zaawansowane funkcje, przez co czasem nie wiadomo, którą z nich najlepiej będzie wybrać. Jest to zaś bardzo ważne, gdyż częste używanie kiepskiej suszarki odbiera włosom blask, a z czasem nawet wysusza je i sprawia, że stają się łamliwe. Dobry sprzęt pomoże zaś realnie zadbać o włosy.

Pożądane funkcje

Suszarkę można dobierać względem swoich potrzeb. Kiedy na przykład ma się kręcone włosy lub chce dodać im objętości, warto wybrać sprzęt z dyfuzorem, czyli nakładką ze specjalnymi wypustkami pozwalającymi na podnoszenie włosów u nasady. Gdy zaś włosy są suche i skłonne do elektryzowania się, ujarzmi je suszarka do włosów z jonizacją. Wybór takiego sprzętu można zresztą polecić wszystkim osobom, gdyż suszarki takie dużo mniej niszczą włosy i nie odbierają im blasku, a wręcz przeciwnie, dodają połysku. Pozwalają też uzyskać gładkość pasm, przez co często można darować sobie ich modelowanie, a nawet szkodliwe prostowanie.
Bardzo pożądaną funkcją jest też zimny nawiew. Suszenie włosów chłodnym powietrzem jest najzdrowsze, a kiedy nie można sobie na to pozwolić, warto przynajmniej kończyć suszenie zimnym strumieniem, co domknie łuski włosów i sprawi, że włosy będą bardziej lśniące oraz odporne na uszkodzenia.
Wiele suszarek posiada też przycisk „turbo”, który pozwala wysuszyć włosy w bardzo krótkim czasie. Przydaje się on zwłaszcza kobietom, które myją włosy rano, gdy każda minuta jest cenna.