Gres polerowany – charakterystyka i zastosowanie

Płytki gresowe polerowane to określenie polerowanej kamionki porcelanowej, ulubionego produktu na rynku, który jest znany Polakom od prawie ćwierć wieku.

Pomimo tego, że jest to materiał wytworzony przez człowieka, technologia jego produkcji w pełni naśladuje procesy naturalne. Jedyną różnicą jest czas: powstanie naturalnego granitu trwa wieki, podczas gdy polerowany gres porcelanowy może powstać w ciągu jednego dnia (takie są osobliwości procesu technologicznego).

Piękne i niezawodne płytki gresowe polerowane

Gres polerowany jest bardzo specyficznym materiałem, ponieważ jego twardość uzyskuje się to dzięki dodatkowej obróbce: górna warstwa jest odcinana od prawie gotowego materiału, a powstała w ten sposób powierzchnia jest szlifowana i polerowana. Stosowany materiał ścierny to najdrobniejsze ziarno diamentowe.

Rezultat jest imponujący: olśniewający połysk i niespodziewana głębia koloru, która jest bardziej charakterystyczna dla kamienia naturalnego niż materiału sztucznego. Ale to nie wszystko: polerowany gres porcelanowy może mieć dowolny wygląd: imitować naturalny kamień, drewno, granit, cegłę lub mozaikę.

Płytki gresowe pozbawione porów i mikropęknięć

Jeszcze jeden ważny szczegół, o którym często nie wiedzą nawet osoby, które nie miały do czynienia z polerowanymi płytkami gresowymi. Tylna strona płyt, będąca w kontakcie z roztworem kleju, jest pozbawiona porów i mikropęknięć oraz ma gładką powierzchnię. Dlatego też można mieć pewność, że ściany wyłożone tym materiałem są zabezpieczone przed plamami kleju, pogarszającymi estetykę wykończonej powierzchni.