Jak dopasować stolik kawowy do aranżacji wnętrza?

stolik kawowy

Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania, tarasu i ogrodu. Z picia kawy można uczynić rytuał, który będzie kojarzyć się z relaksem i odprężeniem. Warto zaaranżować taki kącik w mieszkaniu, aby spędzić przyjemny czas w samotności lub w gronie przyjaciół.

Druciany stolik kawowy

W sklepach można znaleźć bardzo wiele ciekawych wzorów stolików, które można dopasować do różnych aranżacji. Pomimo tego, że stolik jest zazwyczaj niewielki, to bardzo często stanowi centralny punkt pomieszczenia. W ostatnich latach niezwykłą popularnością cieszą się druciane stoliki kawowe, które pasują doskonale do salonu, kuchni, na taras i ogródek. Prezentują się niezwykle okazale, a przy tym są praktyczne. Dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu można wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Jaki stolik wybrać na balkon?

Wiele osób mieszkających w bloku coraz chętniej aranżuje balkon na strefę relaksu. W takim miejscu nie może zabraknąć wygodnej sofy lub foteli oraz stolika. Obowiązkowym elementem są także żywe kwiaty, które dodają uroku. Stolik balkonowy musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Najlepiej wybrać meble wykonane z drewna, metalu lub rattanu. Są one nie tylko wytrzymałe, ale także stylowe i pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i klasycznym.

Jak dopasować stolik do wnętrza?

Wybierając stolik, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy. Mianowicie ważne są:
– wysokość
– wielkość blatu
– kolor.
Wysokość stolika powinien współgrać z wysokością sofy, przy której będzie on stać. Jeśli stolik ma miejsce w salonie przy kanapie, to wielkość blatu powinna stanowić połowę powierzchni siedziska. Kolor może być dobrany do pozostałych mebli lub być całkowicie inny. Wszystko zależy od tego, czy stolik ma być centralnym punktem pomieszczenia, czy ma być spójną całością z pozostałymi meblami.