Huśtawki balkonowe, wszystko co musisz wiedzieć

Huśtawka balkonowa jest elementem, który sprawia przyjemność zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest to idealny sposób na ciekawą aranżację przestrzenie. Huśtawki balkonowe są zarówno doskonałym elementem dekoracji jak i również miejscem do relaksu. Na rynku jest wiele różnych wzorów, dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając huśtawkę na balkon lub taras.

Montaż huśtawki

Pierwszym ważnym krokiem do huśtawki balkonowej jest jej montaż. Decydując się na konkretną huśtawkę, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób jej montażu. W popularnych marketach zazwyczaj huśtawki wykonane są z solidnych materiałów, które są zazwyczaj dość ciężkie.

To powoduje, że potrzebne jest odpowiedni montaż. Może to być na przykład montaż za pomocą specjalnych kotw do sufitu, albo może to być wyprofilowany specjalny stojak. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Bez względu na sposób montażu, efekt końcowy jest taki, że możemy usiać z ulubionym napojem w dłoni i oddać się leniwemu bujaniu.

Huśtawka z drewna

Dwa najpopularniejsze rodzaje huśtawek https://nettrading.pl/hustawki-ogrodowe obecnie wybieranych przez klientów, to huśtawka w formie drewnianej ławki. Tego rodzaju huśtawki są inspirowane amerykańskim stylem. Często wykorzystuje się stare ławki, które możemy zamontować do sufitu lube pergoli za pomocą specjalnych haków.

Możemy samodzielnie zbudować huśtawkę, wykorzystując palety drewniane. Wystarczy je zabejcować. Wiele osób decyduje się w takim wypadku na ponadczasowy biały kolor.

Do takich huśtawek idealnym dodatkiem będę puszyste poduchy, na których będziemy siedzieć lub leżeć.

Może hamak?

Bardzo ciekawym na huśtawki ogrodowe są hamaki. Idealne miejsce na odpoczynek po pracy i na drzemkę na świeżym powietrzu. Hamak możemy zamontować pomiędzy drzewami na ogrodzie, ale również na swoim tarasie lub balkonie. Wystarczy wówczas użyć specjalnych uchwytów.

Jak widać pomysłów na huśtawkę na tarasie lub balkonie, jest całkiem sporo. Tylko od nas zależy, na jakiego rodzaju rozwiązanie się zdecydujemy. Bez problemu dopasujemy odpowiednią huśtawkę do wielkości tarasu.