Nowoczesne stoliki kawowe trendem w aranżacji salonu

Niski-stolik-kawowy-CARRARE

Do niedawna salon w każdym polskim domu był łudząco podobny. Potężna meblościanka, na niej telewizor z ogromnym kineskopem, sprężynowa wersalka, solidna, rozkładana ława i tapicerowane krzesła stanowiły podstawowe wyposażenie pokoju dziennego. Dziś natomiast decydując się na remont salonu stawiamy na oryginalność, nowoczesne rozwiązania i fantazyjne dodatki.

Stolik kawowy – modny i funkcjonalny element wyposażenia

Jako, że statystycznie nasze mieszkania z roku na rok maleją, architekci prześcigają się w kolejnych pomysłach na minimalistyczne, lecz funkcjonalne meble. Tym sposobem na salonach pojawiły się nowoczesne stoliki kawowe, które mogą zarówno zastąpić tradycyjne ławy, jak i uzupełnić wyposażenie pokoju wypoczynkowego. Co prawda, niewielkie blaty na niskich nóżkach wprowadziły się do naszych mieszkań już jakiś czas temu, jednak obecnie ewoluują, przybierając coraz to bardziej interesujące formy. Choć sama nazwa wskazuje jednoznacznie na przeznaczenie, stoliki kawowe mogą mieć również funkcję przechowywania i stanowić dodatkowe miejsce do pracy zdalnej.

Jak dobrać stolik kawowy do salonu?

W zależności od stylu, w którym urządzamy mieszkanie, na rynku znajdziemy nowoczesne stoliki kawowe wykonane z przeróżnych materiałów. Do wnętrz typowo industrialnych doskonale będą pasować te na metalowym stelażu, w salonie inspirowanym Skandynawią sprawdzą się drewniane, a we wnętrzach typu glamour – szklane. Wielkość mebla należy natomiast dostosować do powierzchni salonu, ale także kanapy, tak by każdej z siedzących na niej osób, było wygodnie sięgnąć po swoją filiżankę lub przekąskę.