Jak dobrać listwy aluminiowe?

aluminiowe listwy wykończeniowe

Listwy aluminiowe to z każdym rokiem na rynku rosnąca ilość produktów. Dlatego wybór odpowiednich do urządzenia każdego wnętrza nie powinien sprawiać zbyt wielkiego problemu. Przede wszystkim należy określić ich wielkość, jeśli chodzi bowiem o listwy stosowane jako elementy ozdobne, to zazwyczaj wybiera się nieco węższe niż w przypadku listew przypodłogowych wykonanych z tego materiału.

Dlaczego właśnie listwy aluminiowe?

Powodem, dla którego listwy wykończeniowe aluminiowe cieszą się rosnącą popularnością jest między innymi ich waga. Aluminium jest stosunkowo lekkim metalem, dlatego wykonane z niego produkty nie wymagają specjalistycznych mocowań. W przypadku mniejszych listew z powodzeniem wystarczy dobrze wybrana taśma dwustronna, zaś większe można mocować na niewielkie wkręty lub zatrzaski.

Zalety listwy aluminiowej

Przez większość osób listwa aluminiowa wskazywana jest jako produkt który bardzo łatwo można utrzymać w czystości. Bez problemu można z nich usunąć większość zanieczyszczeń, nawet takich jak farby czy podobne, które na produktach wykonanych z odmiennych materiałów mogłyby pozostawić trwałe ślady. Coraz powszechniej wykorzystuje się więc listwy aluminiowe w łazienkach czy kuchniach, tam bowiem są one narażone nie tylko na zabrudzenia, ale również na duża ilość wilgoci. Ponadto listwy aluminiowe doskonale można dopasować niemalże do każdego stylu aranżacji wnętrz. Poza funkcją estetyczną doskonale sprawdzają się również jako elementy ochronne, na przykład na rogach ścian.