Jak poprawnie palić świeczki zapachowe?

świeczka zapachowa waniliowa

Zapach to jeden z najbardziej wrażliwych zmysłów. Wiele osób posiada tak silny węch, że nie jest w stanie znieść niektórych oparów, a z drugiej strony bardzo dużo pozytywnych wrażeń odczuwa w kontakcie z piękną wonią. Nie ma wątpliwości, że każdy z nas chciałby, aby w jego domu zawsze dobrze pachniało.

Sposoby na piękny zapach w domu

Niektórzy specjalnie przed przyjściem gości wieszają pranie w salonie, czy pieką maślane ciasteczka – wszystko po to aby mieszkanie przepełniał cudowny zapach. Z pewnością, znacznie prostszym sposobem na piękny zapach w domu, są świeczki. Nie da się ukryć, że palenie świeczek zapachowych ma dodatkowy atut, jakim jest fajny klimat, który daje ogień. Obecnie na rynku znaleźć można świeczki zapachowe, których knot podczas palenia wydaje dźwięk, jak łamiące się gałęzie, płonące w kominku. Do tego koc, kieliszek wina, ukochana osoba u boku – romantyczny wieczór gotowy.

Jak poprawnie palić świece zapachowe?

Obecnie na rynku dostępne są różne marki świec zapachowych. Zapachy można zakupić w różnych pojemnościach. Warto zapoznać się z instrukcją palenia świeczek, zwłaszcza tych największych. Przede wszystkim, nie należy za wcześnie zagaszać płomieni. Świece palić należy co najmniej kilka godzin – około 4 minimum. Tylko wtedy wosk ma szansę się równo wypalić. W przeciwnym razie, będzie tworzyło się nieestetyczne wgłębienie i dziura w środku, a wosk po bokach nie zostanie roztopiony przy kolejnym odpaleniu. Należy również regularnie przycinać knot, by zapobiec przydymianiu się słoika. Najlepiej przycinać go przy każdym paleniu.