Jaką brytfannę do pieczenia wybrać?

brytfanna

Brytfanna to specjalne naczynie, dzięki któremu w łatwy sposób można przygotować wiele trudnych i wymagających potraw. W brytfannie do pieczenia można upiec lub też ugotować dania, których przyrządzenie wymaga sporo czasu. 

Co można przygotować w brytfannie?

Potraw, które z powodzeniem można przyrządzić przy pomocy naczynia, jakim jest brytfanna do piekarnika jest wiele. Można wymienić tutaj:

– całe dania z warzyw,

– owoce,

– ciasta wegańskie,

– w brytfannie można także uprażyć orzechy,

– różnego rodzaju warzywne i owocowe zapiekanki.

Brytfanna do pieczenia – jaką wybrać?

Zakupienie dobrej brytfanny nie jest prostym zadaniem. W sklepach można znaleźć wiele różnego rodzaju modeli, które różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, ale także właściwościami. Niektóre modele mają także specjalną pokrywę, która umożliwia przygotowanie wielu dań. Podczas zakupu odpowiedniej brytfanny od NETtrading warto przemyśleć, jaki rodzaj najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni. Czasami dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w cały zestaw lub też kilka zupełnie innych modeli, dzięki czemu będzie można przygotowywać wiele rozmaitych potraw.

Na co zwrócić uwagę kupując brytfannę?

Brytfanny najbardziej wytrzymałe to te, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to tworzywo niezwykle wytrzymałe, które jest również odporne na stłuczenia. Co więcej, dobrym pomysłem jest wybranie brytfanny ze specjalnymi uchwytami, dzięki którym będzie można wyciągnąć brytfannę z piekarnika bez narażenia się na poparzenie. Warto zwrócić uwagę również na dno brytfanny. Dobre są te modele, których dna są transgeniczne. Dzięki temu temperatura rozprowadza się po zawartości całej brytfanny z tą samą szybkością.