Jakie są najpopularniejsze rodzaje kabin prysznicowych?

Przy urządzaniu łazienki warto zapoznać się z najpopularniejszymi rodzajami kabin prysznicowych, które dostępne są na rynku. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też bardzo trudno jest wskazać uniwersalną kabinę, która pasować będzie do każdego wnętrza.

Kabiny narożne i przyścienne

W małej łazience najlepiej sprawdzi się narożna kabina prysznicowa 80×80, która jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do montażu w rogu łazienki. W zależności od rodzaju brodzika można wybrać kabiny półokrągłe, kwadratowe i wielokątne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli chodzi o przyścienne kabiny prysznicowe, to stykają się one tylko z jedną ścianą na której zamontowana jest bateria. Do kabin przyściennych idealnie pasują brodziki półokrągłe, prostokątne i wielokątne.

Wolnostojące kabiny

W większych łazienkach zdecydowanie lepiej sprawdzi się wolnostojąca kabina prysznicowa 90×90, która nie styka się z żadną ze ścian, dlatego też automatycznie zajmuje najwięcej miejsca. Tego typu kabiny mogą stanowić najważniejszy element aranżacji wnętrz. Pamiętać należy także o tym, że wolnostojące kabiny prysznicowe wymagają oczywiście specjalnej instalacji wodnej. Większość producentów sprzedaje kabiny wolnostojące wraz z brodzikiem, obudową i bateriami.

Wnękowe kabiny

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa wnękowa kabina prysznicowa 80×80, do której montuje się jedynie drzwi. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają możliwość wykorzystania gotowej wnęki znajdującej się w łazience. Drugim rozwiązaniem jest zabudowanie wnęki popularnymi płytami gipsowo-kartonowymi. Aby stworzyć oryginalny look w łazience można skorzystać także z pomocy luksferów. Wnękowa kabina prysznicowa 90×90 jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości i pozwala wykorzystać nietypowe skosy.