Jaka powinna być dobra bateria umywalkowa?

umywalka 2

Baterie umywalkowe dostępne w szerokiej ofercie stacjonarnej i internetowej różnią się wyglądem, sposobem montażu oraz ceną. W tym jednak przypadku nie warto nadmiernie oszczędzać, ponieważ wraz z wyższą ceną kupujący otrzymuje wysokogatunkowy produkt, który może z powodzeniem użytkować przez długi czas.

Na jaką baterię do umywalki warto się zatem zdecydować?

W punktach sprzedaży dostępne są baterie umywalkowe chromowane, rzeźbione, matowe oraz o przedłużonej wylewce. Poza tym, poszczególne modele mogą posiadać krany montowane na stałe lub ruchome. Baterie umywalkowe ze sklepu łazienka-rea.com.pl mogą być mocowane mogą być do ściany, umywalki lub do blatu. Rodzaj montażu zależy w tym wypadku od sposobu położenia rur doprowadzających wodę w danej łazience oraz preferencji użytkowników.

Jakie baterie dostępne są w sprzedaży?

Bogata oferta produktów pozwala dopasować je do aranżacji niemal każdej łazienki. Klienci mogą się bowiem decydować na czarne baterie umywalkowe pasujące do stylu industrialnego czy popularne i uniwersalne baterie w kolorze białym. Ciekawą propozycją jest również bateria do umywalki w kolorze złotym. Niezależnie jednak od koloru każda bateria umywalkowa powinna być starannie wykonana. Odpowiednie spasowanie poszczególnych elementów jest niezwykle istotne i przekłada się na trwałość produktu oraz komfort jego użytkowania.

Na jakie cechy baterii do umywalki należy zwracać uwagę?

Klienci wybierający baterię zwykle zwracają uwagę jedynie na jej wygląd. Nie powinni oni jednak zapominać o tym, że ważny jest również rodzaj zastosowanego materiału. Bateria do umywalki może być bowiem wykonana z mosiądzu, który jest stopem miedzi i cynku. Poszczególne produkty mogą posiadać domieszki cyny, żelaza, glinu, ołowiu, manganu lub chromu. Mosiądz jest odporny na korozję, cechuje go dobra przewodność ciepła oraz ma on właściwości przeciwbakteryjne. Tego rodzaju bateria umywalkowa cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, którzy cenią sobie styl retro. Ma ona bowiem lekko pomarańczowy odcień, który dobrze komponuje się z wnętrzami utrzymanymi w tej ciekawej stylistyce.