Jaki czajnik ze stali nierdzewnej do płyty gazowej jest najlepszy?

czajniki na gaz

Praktyczne czajniki ze stali nierdzewnej do kuchenek gazowych i elektrycznych prawdopodobnie nie staną się popularne w najbliższych dziesięcioleciach. Wersja klasyczna czajnika jest używana nie tylko do gotowania i podgrzewania wody na potrzeby kuchni i gospodarstwa domowego. 

Kryteria wyboru czajnika ze stali nierdzewnej

Czajniki na gaz ze stali nierdzewnej są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, mają różne wylewki i uchwyty, są emaliowane lub nie. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na wygodę, praktyczność, jakość materiałów i kompatybilność z kuchenką.

Jeśli cenisz sobie praktyczność i nie chcesz ciągle wycierać czajnika, wybierz szczotkowaną stal nierdzewną. Wygląda stylowo i nowocześnie, nawet trochę jak srebro. Pasta nie ma wpływu na wydajność i czas gotowania w czajniku.

czajniki na gaz

Co warto wiedzieć o stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna spożywcza to stop na bazie żelaza, który jest odporny na korozję i utlenianie oraz nie boi się kontaktu z kwasami i zasadami. Jest to materiał obojętny i nie pochłania zapachów. W naczyniach ze stali nierdzewnej można pozostawić wodę na długi czas bez obawy o utratę smaku lub konserwację metalu. Jakość stali nierdzewnej zależy od składu stopu. 

Na szczególną uwagę zasługują naczynia kuchenne z emaliowanym wykończeniem. W tym przypadku zewnętrzna obudowa jest pokryta trwałą warstwą emalii dekoracyjnej. Dostępne są tekstury kamienne i inne.

Stal nierdzewna może być wykończona szczotkowaną lub polerowaną powierzchnią. Szczególnie ładnie wygląda polerowanie na lustro, ale tylko wtedy, gdy naczynia są stale pielęgnowane. Nawet najmniejsze ślady kropli są widoczne na polerowanej powierzchni.