Kuchnia skandynawska – idealna do polskich mieszkań

Modny styl skandynawski zadomowił się w naszych wnętrzach. Możemy go spotkać nie tylko w salonach czy sypialniach, świetnie sprawdza się również w kuchni. Jak zaaranżować elegancką skandynawską kuchnię?

Drewno i biel

Skandynawowie kochają naturalne materiały i jasne kolory i najprawdopodobniej właśnie te cechy są przyczyną dużej popularności stylu w naszych mieszkaniach, które również świetnie wyglądają, gdy w pomieszczeniu króluje minimalizm i prostota.

Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, sprawiają, że kuchnia jest radosna i przyjazna. Białe płytki ceramiczne na ścianie w kształcie cegiełek wyglądają niezwykle efektownie i pięknie komponują się z blatami z jasnego drewna.

Na podłodze sprawdzą się płytki ceramiczne kwadratowe, które mają ciekawe, czarne wzory. Tak zaprojektowana kuchnia kładzie nacisk na delikatne elementy zdobnicze. Płytki ceramiczne w subtelne wzory (https://www.camero.pl/plytki-ceramiczne/) wprowadzą do kuchni ciekawy element dekoracyjny.

Światło robi klimat

Jednym z ważniejszych elementów stylu skandynawskiego jest światło. Bardzo ważne jest światło dzienne, dlatego w kuchni nie są potrzebne firany, który ograniczą jego dostęp do pomieszczenia.

Warto również postawić na światło sztuczne, które wieczorem wprowadzi łagodny klimat do kuchni. Duże, czarne żyrandole sprawdzą się w kuchni, która jest wysoka, duża i przestronna. W mniejszej kuchni można pokusić się o mniejsze i delikatniejsze oświetlenie halogenowe.

Warto również pamiętać, że na parapecie można postawić latarenkę, a na stole kilka świeczek, które przydadzą się w czasie eleganckiej kolacji.

Kuchnia skandynawska jest prosta, minimalistyczna i funkcjonalna. Nie obfituje w zbędne elementy dekoracyjne, ale jest bardzo przyjazna i ciepła. Wystrój kuchni można uzupełnić o delikatne, pastelowe kolory, naturalne materiały czy surowe drewno.