Nawozy ogrodnicze mineralne wieloskładnikowe – co warto wiedzieć?

nawozy ogrodnicze

Producenci cały czas chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co sezon oferują nowe rodzaje nawozów ogrodniczych. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują mineralne wieloskładnikowe nawozy jesienne do ogrodu, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Szeroka i różnorodna oferta nawozów

Renomowani producenci coraz częściej oferują nawozy do ogrodu, które przygotowane są specjalnie z myślą o wybranej grupie roślin. Nawozy tego typu wyróżniają się wyselekcjonowanym składem, który optymalny jest dla określonej grupy roślin. W chwili obecnej rekordy sprzedaży biją nawozy ogrodnicze typu NPK, które w swoim składzie mają nie tylko azot, ale również fosfor i potas. Aby w 100% wykorzystać potencjał nawozów tego typu pamiętać należy o odpowiednim dawkowaniu i częstotliwości stosowania.

Nawozy długo działające – czy warto?

Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się długo działające nawozy jesienne do ogrodu. W nawozach tego typu składniki odżywcze umieszczone są w specjalnych otoczkach i stopniowo uwalniają swoje drogocenne składniki do gleby. Niektóre nawozy do ogrodu mogą działać od kilku miesięcy do nawet całego sezonu. Jedyną wadą nawozów ogrodniczych tego typu jest dość wysoka cena, ale na szczęście sytuacja ta systematycznie się zmienia. Jest to dobry wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nawozami ogrodniczymi. Spowodowane jest to oczywiście tym, że przy ich stosowaniu zaszkodzenie roślinom jest bardzo minimalne.