Lampy dekoracyjne do salonu

Ze względu na to, że salon to pomieszczenie, które pełni kilka funkcji, źródeł światła musi być w nim więcej, niż jedno. Jeden żyrandol na suficie to zdecydowanie za mało. Warto zastosować także eichholtz lampy podłogowe oraz kinkiety, które sprawią, że przestrzeń będzie dostosowana do różnych aktywności.

Jakie lampy dekoracyjne kupić?

Oświetlenie dekoracyjne sprawi, że salon będzie prezentował się efektownie i stylowo. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład eichholtz lampa podłogowa, którą można doświetlić poszczególnie części pomieszczenia. Takie oświetlenie daje możliwość komfortowego czytania książek po zmroku, czy oglądania telewizji. Lampy eichholtz są dostępne w różnych odsłonach, dlatego bez wątpienia można dopasować je do swoich potrzeb, upodobań oraz wystroju salonu. W sieci oczywiście takie produkty będą tańsze, w sklepach internetowych ceny zawsze są przystępniejsze.

Na uwagę zasługuje także kinkiet eichholtz, którym można doświetlić obrazy lub po prostu wybrane elementy ścian. Oczywiście najlepiej będzie zdecydować się na dwa lub więcej kinkietów eichholtz w tym samym wzorze – https://www.elampy.pl/303-eichholtz.

Planowanie oświetlenia w salonie

Nie każdy przywiązuje dużą wagę do tego, jak rozmieścić oświetlenie, a jest to przecież niezwykle ważna kwestia. Najrozsądniej będzie korzystać z niezależnych źródeł światła, dzięki temu można będzie doświetlić dokładnie poszczególne elementy w mieszkaniu czy domu. Główne światło sufitowe musi oświetlać doskonale całe pomieszczenie, lampę podłogową można wykorzystać, jako oświetlenie do czytania czy oglądania telewizji, kinkiety będą pełnić rolę dekoracyjną.
Niekoniecznie trzeba wybierać lampy w klasycznym wydaniu, można zaszaleć zdecydować się na takie, które będą przełamywać koncepcję aranżacyjną. Niekiedy odważniejsze rozwiązania mogą świetnie skomponować się z minimalistycznym wnętrzem i dodać mu charakteru.