Modna mozaika ceramiczna

Wiele osób, które urządza aktualnie swoje wnętrza, coraz częściej decyduje się na modne, nowoczesne i niezwykle różnorodne mozaiki na podłogach, ścianach w różnych częściach domów. I choć te artykuły najlepiej prezentują się w kuchniach i w łazienkach, nie jest powiedziane, że nie można stworzyć z nich aranżacji w zupełnie innych miejscach. Jaka mozaika ceramiczna jest obecnie trendy? Co warto o niej wiedzieć?

Mozaika ceramiczna w kuchniach

Klienci coraz częściej decydują się na efektowną i kolorową mozaikę na ścianie w kuchni pomiędzy blatem a szafkami. Dzięki temu, że w sklepach jest ich tal różnorodny i szeroki wybór, można znaleźć naprawdę ciekawe wzory, które idealnie będą współgrać z szafkami kuchennymi, z blatami oraz z ogólnym wystrojem. Dodatkowo, w tym miejscu mozaika ceramiczna jest bardzo funkcjonalna i praktyczna. Bardzo łatwo ją wyczyścić oraz szybko i prosto można ją ułożyć lub zdjąć.

Elegancka mozaika w łazience

Jaką mozaikę wybrać do łazienki?

W dużych i przestronnych łazienkach, mozaika ceramiczna idealne sprawdza się pod prysznicem lub w okolicach wanny czy umywalki. Zazwyczaj nie kładzie jej się na wszystkich ścianach, lecz tylko na konkretnym fragmencie, by podkreślić dane miejsce i zwrócić na nie szczególną uwagę. W łazienkach pięknie prezentują się mozaiki o klasycznych, żywych kolorach. Idealna będzie także, biel, czerń lub stworzone z nich wzory, które w konsekwencji dadzą unikatową i wyjątkową kompozycję.

Gdzie najlepiej kupić taką mozaikę?

W wielu popularnych marketach budowlanych oraz w małych sklepikach, w którym można znaleźć płytki oraz różnego rodzaju podłogi, na pewno znajdzie się mozaika, która będzie występować w różnorodnych cenach. Przeważnie trzeba liczyć, iż zakup ten wyniesie około 40 – 50 zł za m2. W zależności od rodzaju konkretnej mozaiki oraz producenta – ceny mogą być znacznie wyższe.