Modne lampy do nowoczesnych wnętrz

Klienci, odwiedzając sklepy z oświetleniem, nie zawsze wiedzą co wybrać do swoich nowoczesnych wnętrz. Różnorodnych lamp jest bowiem nieograniczona ilość, dlatego też klienci często gubią się w tych wszystkich wzorach, fasonach i stylach. Co jest modne obecnie i na jakie lampy warto zwrócić uwagę? Podpowiedź poniżej.

Lampy rustykalne – prawdziwy hit ostatnich miesięcy

Przeglądając czasopisma wnętrzarskie oraz blogi znanych osób zajmujących się projektowaniem i urządzaniem wnętrz, można dostrzec, iż niezwykle popularne są obecnie lampy rustykalne. Tego typu asortyment charakteryzuje się dość prostą formą, aczkolwiek świetnym wykonaniem i najlepszymi materiałami. Piękne, mocne drewno, gustowne szkło, zdobienia – to wszystko można znaleźć w takich lampach.

Gdzie sprawdzi się taki asortyment?

Wiele osób ma często problem z umiejscowieniem konkretnych lamp. Efektowne, rozłożyste lampy trafiają do biur lub kuchni, a niewielkie plafony zostają umieszczone w sypialni lub w salonie. W tym przypadku, trzeba zwracać uwagę na wszystko – na rodzaj pomieszczenia, jego wymiary, ogólną aranżację, a nawet to – ile czasu w danym pomieszczeniu spędzają domownicy. To dość ważny argument, gdyż np. w salonie lub w kuchni musi być mocne, dobre światło, które pozwoli wykonywać mieszkańcom wszystkie obowiązki. Do salonu zdecydowanie lepiej wybierać lampy, które nie tylko posiadają kilka źródeł światła (żarówek), ale i które będą prawdziwą ozdobą tego pomieszczenia. Lampy rustykalne rozłożyste ze sklepu Candellux z ozdobnymi, kolorowymi kloszami lub z miedzianymi, złotymi czy srebrnymi dodatkami będą w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.

Ile kosztuje taka lampa?

Producenci praktycznie cały czas prześcigają się w tworzeniu bardzo oryginalnych, unikatowych lamp, które są nie tylko funkcjonalne, ale i efektowne. Za naprawdę wyjątkowe modele nie trzeba jednak płacić fortuny. Można znaleźć świetnej jakości lampy w dobrych cenach – od 200 zł do 500 zł. Gdzie takich szukać? Zamiast drogich, znanych, światowych producentów lamp, warto wybrać mniejsze marki np. typowo rodzime, w których to ofercie również znajdzie się sporo ciekawych modeli w niezwykle przystępnych cenach. Zarówno w sklepach internetowych, jak i w mniejszych, lokalnych sklepach z oświetleniem takiego asortymentu nie brakuje.

Jak wynika z powyższego, każdy, kto chce znaleźć ciekawe, praktyczne i eleganckie lampy do swoich nowoczesnych wnętrz bez problemu może to zrobić, gdyż wybór w sklepach jest dość spory. Wystarczy wiedzieć czego się szuka oraz w jakim stylu, by zawęzić krąg poszukiwań do określonego asortymentu.