Płytki w jodełkę: jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Płytki w jodełkę mają się doskonale, a moda na nie trwa w najlepsze. Nic w tym dziwnego, gdyż za ich pomocą można stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Jak wykorzystać taki dodatek w swym domu?

Zabawa wzorami i kolorami

Jodełka, czyli wzór przypominający literę V, daje nam wiele możliwości. Takie płytki można układać na wiele sposobów, Wielką popularnością cieszą się klasyczne jodełki, w przypadku których płytki o prostokątnym kształcie są układane pod kątem 90 stopniu. W przypadku jodełki węgierskiej, płytki mają kształt równoległoboków, które stykają się ze sobą krótszymi bokami pod kątek 60 stopni. Ciekawe efekty pozwalają osiągnąć płytki Chevron – https://home100.pl/plytki-chevron. W tym wariancie (zwanym również wariantem francuskim), płytki mają kształt równoległoboków, a stykają się ze sobą krótszymi bokami pod kątem 45 stopniu. To ostatnie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród tych osób, które chcą swe podłogi lub ściany ozdobić zygzakowatym, charakterystycznym wzorem. A ponieważ na jednej powierzchni łączyć ze sobą płytki o różnych kolorach, można osiągnąć w en sposób wspaniałe efekty.

Gdzie można wykorzystać jodełkę?

Wszędzie! Płytki układane w jodełkę mogą okazać się ciekawą propozycją dla tych, którym znudziły się klasyczne kwadratowe płytki, jak i dla tych, którzy lubią niebanalne rozwiązania. Szeroki wybór kolorów to wiele nowych możliwości, dzięki czemu płytki takie sprawdzą się i w eleganckim salonie, i w praktycznej kuchni.

Płytkami tego typu można wykończyć podłogę w salonie lub w przedpokoju, można też pokryć nimi ściany w kuchni, łazience lub w salonie. Jodełka może pojawić się też tylko w wybranych miejscach, np. w pobliżu kominka lub zlewu kuchennego. Ten rodzaj płytek daje wiele możliwości, a osoby obdarzone wyobraźnią i kreatywnością mogą dzięki nim stworzyć wspaniałą aranżację w każdym wnętrzu.