Przechowywanie w kuchni.

luminarc

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędza się dużo czasu. W wielu domach jest centrum towarzyskim, w którym nie tylko spożywa się wspólne posiłki, ale przede wszystkim nawiązuje relacje. Jednocześnie, jest to niezwykle użytkowe miejsce. Jak więc pogodzić te dwie funkcje i zachować walory estetyczne pomieszczenia?

Przechowywanie drobne

W kuchni zwykle trzyma się dużo produktów spożywczych suchych i mokrych, które pozostawione same sobie w oryginalnych opakowaniach są niewygodne i nieestetyczne. Świetnym pomysłem będzie zaopatrzenie się w zestaw wielorazowych opakowań, które znajdziemy w wielu sklepach, np. Luminarc sklep Nettrading. Estetyczne, szklane pojemniczki i słoiczki cudownie sprawdzą się nie tylko do przechowywania pożywienia w lodówce i szafkach. Ułożone obok siebie lub jeden na drugim, pięknie będą prezentować się na blacie, stole czy parapecie. Uzupełnione makaronami, strączkami czy orzechami wniosą odrobinę kolorów i domowego ciepła. Dodatkowo bardzo łatwo będzie sięgnąć po to, czego akurat potrzeba do przygotowania dania.

Przechowywanie

W kuchni warto pomyśleć również o większych pojemnikach, do których możemy schować dużą ilość rzeczy, np. te rzadziej używane typu formy i foremki na ciasta i ciasteczka lub zapasowe ścierki. Duże pojemniki pomogą nam również w segregacji śmieci i odpadów.

Spędzając tak dużo czasu w kuchni, warto zadbać o estetykę pomieszczenia. Korzystając z estetycznych opakowań, łatwo możemy posegregować artykuły. O wiele prościej będzie nam po nie sięgać.