Poduszki dekoracyjne dla dzieci – jak wybrać?

zestaw poduszek dla dzieci

Poduszki dziecięce wykorzystywane są nie tylko jako podparcie do snu, ale również przytulanka czy element ozdobny pokoju. Radosny design, miękki materiał zapewniają komfortowe warunki snu, a ciekawe wzornictwo ożywi i udekoruje każdy dziecięcy pokój.

Poduszki dekoracyjne dla dzieci – rodzaje

Producenci oferują szeroki wybór poduszek dekoracyjnych do pokoju dziecięcego, które pełnią także funkcję przytulanek i ozdabiają pomieszczenie. Dostępne są w różnych kształtach, kolorach, rozmiarach i wzornictwie. Szeroki wybór sprawia, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Poduszki dekoracyjne dla dzieci to dodatek, który stanowi świetną dekorację pomieszczenia. Co więcej, można szybko dopasować do niego pozostałe tekstylia: koce, firanki czy pościel.

poduszki dekoracyjne dla dzieci

Poduszki dla chłopca i dziewczynki

Poduszki dekoracyjne dla dzieci, mimo swojej funkcji ozdobnej, powinny być przede wszystkim wykonane z bezpiecznych dla skóry materiałów, a jednocześnie przyjemne w dotyku i miękkie. Dostępne są wzory oddzielnie dla chłopców i dziewczynek, jak i wersje uniwersalne, a także ozdoby dla niemowląt. Wśród dostępnych propozycji można wyróżnić poduszki z motywem:

  • śpiącego księżyca z uśmiechem i oczkami,
  • gwiazdki,
  • ulubionych postaci z bajek,
  • zwierząt,
  • roślin.

Świetnym wyborem jest zestaw poduszek dla dzieci, które ozdabiają łóżko malucha, a jednocześnie tworzą w pokoju przytulny klimat. Stonowane barwy powodują, że działają kojąco i wyciszająco, ułatwiając zasypianie czy odpoczynek. Miękki materiał sprawia, że można się w nie wygodnie wtulić jak w przypadku przytulanki, którą poduszka może z powodzeniem zastępować.