Salon z pięknym żyrandolem na suficie

żyrandol boho

Salon w stylu boho to jedna z najciekawszych propozycji w ostatnich czasach. Nie tak łatwo zdecydować się na aranżacje pokoju dziennego. Architekci zasypują ciekawymi propozycjami osoby, jakie są na etapie urządzania tego pomieszczenia. Decydując się na daną aranżację, chociażby na styl boho, zawsze należy zwrócić uwagę na to, z jakim rodzajem oświetlenia będzie się miało do czynienia. Tak, aby udało się stworzyć spójną stylizację w pokoju dziennym.

(Nie)chaotyczne wnętrze w domu

Zanim jednak żyrandol boho zostanie wybrany do salonu, warto uświadomić sobie, czym takie wnętrza się wyróżniają. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że są to aranżacje nieco chaotyczne, ale gdy się człowiek przyjrzy, widzi w tym jakiś głębszy sens. Taki, który sprawia, że salon staje się przytulnym, przyjemnym pomieszczeniem, gdzie często ma się do czynienia z naturalnymi dodatkami, a także ręcznie wykonanymi zdobieniami. Często ma się w tym miejscu do czynienia z kwiatowymi i etnicznymi wzorami, które nawiązują poniekąd do stylu skandynawskiego. Skoro już wiadomo, czym wyróżnia się ten trend aranżacyjny, czas na to, aby spojrzeć na światło, w tym na żyrandole boho.

Przyjemne i ciepłe światło

Decydując się na żyrandol do salonu boho trzeba uświadomić sobie jeden, bardzo ważny element. Ważny jest sam rodzaj świetlówek, który zostanie zastosowany. Lepiej zdecydować się na takie żarówki, które będą dawać ciepłe, przyjemne światło. „Ciepła” barwa, jaka będzie przedostawać się na salon, szybciej je ogrzeje. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ dzięki temu naturalne akcenty, jakie będą występować w tym pomieszczeniu będą się lepiej prezentować. Ot, chociażby dywaniki (makatki), jakie można powiesić na ścianach. Tak, niewiele osób wiąże ze sobą te dwa elementy, ale tak faktycznie jest. Ważny jest żyrandol, który najlepiej wybrać w kolorach neutralnych, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z dopasowaniem do wnętrza. Ale należy postawić także na dodatkowe punkty świetlne w pokoju dziennym.