Żarówka E14 z małym gwintem

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w każdym domu. Nie tylko musi być ono dopasowane do aranżacji wnętrza, ale przede wszystkim musi spełnić swoją funkcję, a więc oświetlić każdy kąt i zakamarek w każdym pokoju. Najczęściej w lampach, żyrandolach czy kinkietach stosowane są żarówki E14. Czym się charakteryzują?

Żarówka E14 – co to takiego?

Wchodząc do sklepu z oświetleniem, na półkach można znaleźć wiele rodzajów żarówek. Jedne są w kształcie klasycznej kulki, inne wyglądają jak płomień świecy, a jeszcze inne przypominają kukurydzę. Dostępne są duże i małe egzemplarze. To jednak jeszcze nie wszystko. Żarówki różnią się od siebie także sposobem mocowania, mocą i barwą światła. Najpopularniejszą żarówką jest żarówka E14 z małym gwintem. Najczęściej pasuje ona do stojących lamp, lampek nocnych, żyrandoli i kinkietów. Żarówka E14 ma gwint, którego długość wynosi około 14 mm. Górna część jest różna w zależności od kształtu i producenta. Żarówka z małym gwintem kulka w zależności od marki może być większa lub mniejsza, ale na pewno każda z nich będzie wyposażona w gwint o długości 14 mm.

Żarówki E14 LED – oszczędność nawet do 90%

Od paru lat świetlówki są wypierane przez żarówki LED. Oświetlenie LED jest energooszczędne i ekologiczne. Jedna żarówka może znacznie obniżyć rachunki za prąd, gdyż zużywa ona nawet o 90% mniej energii niż tradycyjna żarówka. Dodatkową zaletą oświetlenia LED jest możliwość wybrania żarówki z funkcją ściemniania lub ustawiania barwy światła. Tego typu żarówki nie przegrzewają się, a więc ryzyko pożaru jest zminimalizowane do zera. Nie są to drogie produkty, dlatego warto wymienić wszystkie tradycyjne żarówki na oświetlenie LED, a rozliczenie za prąd na pewno będzie dużym pozytywnym zaskoczeniem.

Żarówki E14 do salonu, kuchni i sypialni

Żarówki z małym gwintem mogą być stosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu. W sklepach można znaleźć oprawy oświetleniowe pasujące do różnych aranżacji, ale co ważniejsze z gwintem E14. Tego typu lampy mogą być zawieszone na suficie w salonie, na ścianie w przedpokoju lub mogą stać w sypialni, jako lampka nocna. Należy pamiętać, aby do każdego z tych pomieszczeń wybrać żarówkę o odpowiedniej mocy i barwie światła. W salonie warto mieć na suficie żyrandol przynajmniej z trzema kloszami, aby móc zamontować w nim trzy różne żarówki. Dodatkowo przyda się także lampka nocna. W sypialni wystarczy jedno źródło światła na suficie oraz przynajmniej jedna mała lampa umieszczona przy łóżku. W kuchni należy pamiętać o doświetleniu blatu kuchennego.