Sztuczne kwiaty w domu – hit, czy kit?

sztuczne kwiaty

Aranżacja domowej przestrzeni nie obędzie się bez dekoracji, które decydują o efekcie końcowym. Często ocieplają i wprowadzają powiew świeżości do pomieszczenia. Jedną z propozycji dodatków do domu stanowią kwiaty doniczkowe. Natura doskonale się kojarzy, koi zmysły i wprowadza harmonię. Wiele gatunków kwiatów do domu ciekawie się prezentuje, tworząc oryginalne dekoracje. Nie da się jednak ukryć, że rośliny bywają też kapryśne i trudne w utrzymaniu. Dlatego, coraz częściej możemy napotkać propozycję sztucznych kwiatów ozdobnych do domu. Choć zdają się być sprytnym i wygodnym rozwiązaniem, budzą skrajne emocje. Najczęściej zastanawiamy się, czy po prostu nie są zbyt kiczowate. Jednak, czy ta rozterka jest słuszna? 

Sztuczne kwiaty w domu – wygodne i modne rozwiązanie! 

sztuczne kwiaty

Dekoracje nawiązujące do natury, zawsze będą stanowiły świetne uzupełnienie przestrzeni i sprawiały, że stanie się ono dla nas przyjemniejsza. Sztuczne kwiaty swoją rosnącą popularność zawdzięczają między innymi temu, że nie wymagają starannej pielęgnacji, zatem sprawdzą, się dla tych, co nie mają cierpliwości i „ręki” do roślin. Pojedynczy sztuczny kwiat świetnie ożywi minimalistyczny wystrój pomieszczenia. Modnym rozwiązaniem jest również tworzenie bogatych kompozycji kwiatowych, kreujących styl „urban jungle” czyli namiastki dżungli we własnych czterech kątach. To bardzo modny trend w aranżacji wnętrz, który wymaga jednak wyboru orientalnych gatunków roślin. Taka przestrzeń niewątpliwie wywiera spore wrażenie i sprzyja relaksowi.

Jakie sztuczne kwiaty wybierać do domu? 

Wybór sztucznych kwiatów, jako ozdób uzupełniających aranżację wnętrza jest naprawdę bardzo duży. Znajdziemy zarówno drobne dekoracyjne kaktusy, jak i duże, rozrośnięte gatunki roślin, a nawet egzotyczne palemki. Wybierając sztuczne kwiaty, wato postawić na te, które stanowią bardzo realną imitację żywej roślinności. Niekiedy może być wręcz trudno rozróżnić je od tych prawdziwych. Ostateczny wybór jest kwestią indywidualną uzależnioną od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć lub jakie kwiaty po prostu przypadną nam do gustu.