Tradycja z nowoczesnością we wnętrzach – regały na książki

regał nowoczesny

Regał na książki to obowiązkowe wyposażenie każdego domu lub biura, często ustawiany w samym centrum lokalu. Forma półki, witrynki lub szafki od dawna znakomicie sprawdza się do przechowywania i uporządkowania materiałów papierniczych, książek, dokumentów, teczek. Ten nieodzowny mebel jest zadziwiająco prosty w konstrukcji, a jednocześnie niesłychanie użyteczny.

Nowoczesne regały na książki poza swoją tradycyjną rolą biblioteczek, spełniają jeszcze szereg innych funkcji w organizacji przestrzeni oraz stylizowanej aranżacji wnętrz. Najprostszą i zarazem pozwalającą uzyskać efekt nadania stylu metodą do podziału otwartej przestrzeni jest właśnie ustawienie regału na książki w odpowiednim miejscu. Wydzielenie stref regałem znajdzie swoje największe zastosowanie w przestrzennych, dużych pokojach lub korytarzach łączonych z innymi pomieszczeniami.

Estetycznie prezentujący się regał na książki może pełnić także rolę dekoracyjną, a odkryta powierzchnia może być ożywiana nie tylko książkami, ale również charakterystycznymi dodatkami i artykułami zdobniczymi. Różnorodny kształt, rozmiar, materiał wykonania oraz stylistyka pozwalają na wybranie najbardziej pasującego do mebli i zaaranżowanego wnętrza. Z powodu wszechstronności i ponadczasowości mebel ten może spełniać swoje przeznaczenie w wielu różnych pomieszczeniach. Nada się zarówno do pokoju dziennego, salonu czy do gabinetu, jak i do sypialni, czy loftu.