Do jakich aranżacji pasują tapicerowane hokery?

Jeszcze do niedawna kojarzone z piwnicznymi ciemnymi barami, dziś coraz częściej przewijają się w przytulnych domowych aranżacjach, stając się ciekawym zastępstwem dla klasycznych prostych krzeseł. Hokery potrafią odnaleźć się w różnorodnych stylistykach. Ponadto nie muszą być stosowane wyłącznie w barach czy mniejszych kuchniach.

Podstawa każdej barowej aranżacji

Naturalnie rzecz biorąc omawianie zastosowań hokerów tapicerowanych trzeba rozpocząć od podkreślenia tego, jak ważną rolę odgrywają one w barowych aranżacjach – i to od wielu lat. Ciężko wyobrazić sobie, by obok wysokiego blatu przeznaczonego do szybkiego zamawiania drinków mogły pojawić się inne modele krzeseł. To właśnie na wysokich krzesłach barowych można się oprzeć i poczekać na swoją kolej. Siedząc na nich, nie zasłania się natomiast widoku, bo hokery barowe nie mają oparć i podłokietników. Podkreślają one natomiast ciekawy klimat piwnicznych angielskich pubów, a także mogą podnosić wartość lokali, zwłaszcza gdy ich siedziska wypełnione są prawdziwą naturalną skórą.

Ciekawa propozycja dla pomieszczeń biurowych

Drugim typem miejsca, w którym równie często można spotkać się z nowoczesnymi hokerami, jest po prostu przestrzeń biurowa. Krzesła barowe (https://www.dutchhouse.pl/meble/hokery) coraz częściej trafiają do różnych pomieszczeń występujących w obiektach firmowych. Wykorzystuje się je zarówno z uwagi na ich względy praktyczne, jak i po to, by podnieść wartość wizualną wnętrza i wprowadzić do niego odrobinę szyku oraz nieco więcej luksusu. Ergonomiczne zgrabne krzesła oparte na metalowych nogach świetnie zaprezentują się chociażby na salach konferencyjnych. Warto zadbać o to, by zawierały one przynajmniej niższe oparcia i podłokietniki, aby każdy mógł wygodnie się na nich rozsiąść i wziąć udział nawet w dłuższym posiedzeniu.

Nowoczesny dodatek do domowych aranżacji

Pomimo swojej barowej estetyki krzesła barowe mogą stać się też zgrabną częścią aranżacji domowej kuchni bądź domowej jadalni. Designerski wariant krzeseł gwarantuje zupełnie nowe opcje aranżacyjne.