Kubki do herbaty w nowoczesnym wydaniu

Kubek do herbaty to przedmiot, który z pewnością ma w domu każdy z nas. Z reguły jest to kubek ceramiczny o pojemności od 200 do 300 mililitrów. Jednak na rynku dostępnych jest także mnóstwo niestandardowych naczyń tego typu. Jakich na przykład?

Kubek termiczny

Kubki do herbaty (https://www.dutchhouse.pl/akcesoria/szklanki-kubki-filizanki-kieliszki) z zamykaniem to cud techniki, który pozwala cieszyć się ciepłem napoju nawet wiele godzin po jego przygotowaniu. Jest to możliwe dzięki właściwościom termicznym naczynia; szczelnie zamknięty kubek wykonany z materiału, który słabo oddaje ciepło z pewnością nie pozwoli herbacie wystygnąć przez długi czas. Warto jednak zainwestować w kubek z wyższej półki – tanie odpowiedniki często nie trzymają ciepła zbyt długo, w efekcie czego czasem już po trzydziestu minutach napój ulega schłodzeniu.

Kubeczki w wersji mini

Kubki na herbatę o pojemności około 100 mililitrów zachwycają elegancją. Goście, którzy wpadną w niedzielę na herbatkę i ciasto z całą pewnością docenią urok tych minimalistycznych naczyń. W ofertach producentów można znaleźć kubki w wersji mini ozdobione kwiatowymi deseniami, jak również jednokolorowe (w ostatnim czasie prawdziwą furorę czarne, małe kubki stylizowane na filiżanki przeznaczone do kawy espesso).

Kubek reagujący na temperaturę

Nowością na ryku są kubki z nadrukami, które ukazują się światu dopiero po napełnieniu naczynia gorąca wodą. Opcji jest mnóstwo – od dedykowanych wieczorom kawalerskim kubków z wizerunkami nagich kobiet (lub mężczyzn w przypadku naczyń zaprojektowanych z myślą o wieczorach panieńskich), poprzez urocze naczynia, na ściankach których po wlaniu wrzątku pojawia się uśmiech, aż po przeznaczone dla dzieci kubki z wizerunkami postaci z bajek (te ostatnie z reguły potrzebują wody o niższej temperaturze, by ujawnić nadruk – jest to celowy wybieg producentów, którzy w trosce o najmłodszych użytkowników akcesoriów kuchennych zadbali o to, by dzieci nie musiały mieć kontaktu z gorącymi napojami w celu cieszenia oczu naczyniem z wizerunkiem ukochanego bajkowego bohatera).