Ławka do salonu w stylu ludwikowskim

Styl glamour jest wyjątkowy, ponieważ ciężko go jednoznacznie opisać i sklasyfikować. Przepychem i bogactwem zdobień oraz doborem kolorów i barw nawiązuje do epoki baroku. Jakie są jego charakterystyczne cechy?

Cechy stylu glamour

Wnętrza stylizowane na późny barok ujmują klasą i elegancją. Często zaobserwować w nich można mnóstwo złoceń i srebrzeń w zestawieniu z czerwienią, czernią czy fioletem. Dużą rolę w wystroju wnętrz w stylu glamour odgrywają również wyroby tapicerskie, które przywodzą na myśl francuskie dwory za czasów króla Ludwika. W mieszkaniu stylizowanym na tamte czasy zastosowanie znajdzie:
– duża, pikowana kanapa,
– ławka pikowana glamour ze sklepu tutumi.pl
– gruby dywan ze złotymi wykończeniami,
– masywne firany zasłaniające całą ścianę, finezyjne podpięte z jednej lub dwóch stron,
– obszerne fotele obite błyszczącym materiałem.

Nowoczesna ławka na miarę każdego salonu

Wiele osób obawia się zakupu ławki w barokowym stylu, ponieważ posiadają oni ograniczoną przestrzeń. Jednak nowoczesna ławka pikowana do salonu nie musi być ogromna, by w stu procentach odpowiadać standardom ludwikowskiego wystroju wnętrza. W sprzedaży można znaleźć wiele mniejszych wersji pierwowzorów, dzięki czemu nawet posiadacze stosunkowo małych salonów nie powinni mieć problemu ze stworzeniem własnego barokowego kącika.

Inwestycja na lata

Aby ławka pikowana w stylu ludwikowskim służyła domownikom długie lata, warto zainwestować w model wykonany z wysokiej jakości surowców. Rekomendowane są warianty oparte na drewnianym szkielecie, choć zdaniem ekspertów nie każdy rodzaj drewna nadaje się na meble mieszkaniowe. W przypadku wyboru ławki z metalowymi nogami, należy sprawdzić jakość spoin, gdyż przekłada się ona bezpośrednio na żywotność danego mebla – poprawnie wykonane spawy są gwarantem jego trwałości.